Kort nieuws en agenda De Boom In 4-2008 Vrijwilligersdag 2009 Op zaterdag 21 februari 2009 willen we weer graag alle Zeeuwse vrijwillige landschapsbeheerders ontmoeten op de jaarlijkse vrijwilligersdag. We zijn dit jaar te gast bij 't Duumpje in West Zeeuws Vlaanderen en samen met deze beheerwerkgroep wordt weer voor een gevarieerd programma gezorgd. Nader bericht volgt. 't Oude kerkhof in Sas van Gent Een hele zomer is er stevig doorgewerkt op de oude begraafplaats in Sas van Gent. Het is een bijzondere begraaf plaats vanwege de vele oude graven. Er wordt niet meer begraven. Een groep vrijwilligers uit Sas en omgeving doet hier al jaren het onderhoud. Ze snoeien hagen, wieden het onkruid en zorgen dat alles er piekfijn bij ligt. Vanaf begin 2008 is een groepje vrijwilligers van SLZ bij hen aangesloten. Niet zo zeer om mee te helpen met het groenonderhoud, maar meer om de monumentale graven, hekwerken en andere zaken op de begraafplaats een opknapbeurt te geven. Graven werden schoongemaakt, funderingen her steld, metalen kruisen geschuurd en geschilderd en een nieuw hekwerk geplaatst. Er is nog steeds heel veel te doen. Iedereen die mee wil helpen, is van harte welkom. Natuurlijk hoef je niet alles te kun nen. Iedereen doet wat hij/zij wil en kan. Overigens wordt er ook op andere begraafplaatsen in Zeeland geklust. Wie interesse heeft kan contact opnemen met Sandra Dobbelaar, tel. 0113-230936. Gratis poster In kader van het 25 jarig bestaan heeft SLZ een mooie poster laten drukken. Deze poster geeft met veel foto's een goede indruk van onze werkzaam heden. De poster wordt gratis (maar gevouwen) toegezonden aan iedere belangstellende. Wil je graag een ongevouwen exemplaar, kom dan even langs op het kantoor in Goes. Agenda Hieronder een beknopt overzicht van de activiteiten in 2009. We hebben nog niet alle definitieve data. Kijk voor meer informatie op: www.landschapsbeheer.nl/zeeland of bel 0113-230936. Over het algemeen is opgave vooraf voor onze activiteiten verplicht. Wanneer? Wat? Waar? 10 februari Basis cursus Hoogstamfruitbomen Zeeuws-Vlaanderen 21 februari Vrijwilligersdag 2009 Marolleput Nieuwvliet ism 't Duumpje 2 maart Start cursus streekeigen erven Walcheren 7 maart Eerste Hulp Bij Landschapsbeheer Ravelijn - Goes apr./mei Buitenlui actief - Kijk mijn erf alle regio's augustus Determinatie "Oude Fruitrassen" september "Oude Fruitrassen" - excursie fruitvrijwilligers aug./sep. Buitenlui actief - thema alle regio's sept./okt. Buitenlui actief - Mobipers 3 regio's (Wal/Bev./ZVL) 3 oktober Themadag "Oude Fruitrassen" Kapelle oktober Determinatie "Oude Fruitrassen" fruitvrijwilligers 2 november Start cursus Streekeigen erven Zeeuws-Vlaanderen 7 november Natuurwerkdag 2009 Heel Zeeland 17 november Basis cursus Hoogstamfruitbomen Zuid-Beveland ,32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 34