Inhoud ée f 2008 is alweer bijna verleden tijd, en daarmee ook ons jubileumjaar. Wie De Boom In dit jaar gelezen heeft, zal het niet ontgaan zijn dat SLZ zijn 25 jarig bestaan gevierd heeft. We plaatsten bijvoorbeeld een serie artikelen over wat we de afgelopen 25 jaar zoal gedaan hebben. Nog belangrijker is het misschien wat we in de toekomst gaan doen, samen met de andere 'spelers' in het landschap. Vandaar dat er in het kader van het 25 jarig jubileum een symposium is georganiseerd, over toekomstige ontwikkelingen in het landschapsbeheer. In dit nummer staat een uitgebreid verslag. Verder kijkend in de (nabije) toekomst vind je in dit nummer de programma's van de beheerwerkgroepen voor de rest van het winterseizoen en een overzicht van de cursussen en andere activiteiten die SLZ in 2009 gaat organiseren. En we zien nog even terug naar de geslaagde hoogstamfruitdagen in Heikant en Arnemuiden en de jaarlijks terugkerende natuurwerkdag. We wensen je fijne feestdagen toe, met genoeg tijd om deze De Boom In in alle rust te lezen, en natuurlijk een goed 2009. De Boom In 4-2008 Symposium 'toekomstige ontwikkelingen landschapsbeheer in Zeeland' 2 Een symposium voor de jubilerende stichting 3 Gedachten van onze bondgenoten 8 Drie discussies over landschapsbeheer 11 Impact symposium op werkzaamheden SLZ En verder... 13 Landschapsbeheertips: streekeigen bomen planten 16 Twee geslaagde hoogstamfruitdagen 18 Vrijwilligers netwerken in de zak 20 Geflitst! Ellen Hendrikse en Johan Calle 22 Veilig werken: de handlier 24 Natuurwerkdag 2008 29 Programma's beheerwerkgroepen 32 Kort nieuws en agenda Terugkijken en vooruitzien

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 3