f f" Gedachten van onze bondgenoten isj De Boom In 4-2008 Sprekers van het symposium "Toekomstige ontwikkelingen landschapsbeheer in Zeeland" Samengesteld door Robert Wielemaker, medewerker SLZ In het oude Griekenland was een symposium een eet- en drinkgelag met vrolijke conver satie. Nu is 25 jaar SLZ op zich wel een feestje waard, maar we wilden er toch (ook) wel een serieus "sausje" overheen gieten en meer de tegenwoordige betekenis van het woord er aan verbinden. In dit artikel de onderwerpen die de sprekers wilden belichten. De reden om juist die mensen/organisaties uit te nodigen om te spreken is eenvoudig te verklaren. Provincie Zeeland is een primaire partner, waarmee we als het ware een symbiose vormen. De Provincie is de belangrijkste financier, en geeft mede richting aan de activiteiten van SLZ. SLZ vormt een link tus sen de provincie en de burger. Kenniscentrum Triple E is uitgenodigd om ons eens door een andere bril naar het totale landschap te laten kijken. De ZLTO is van oudsher een zeer belangrijke partner. Zij vertegenwoordigen het belang van de agrariërs. En juist bij hen op het land voeren we nog steeds het meeste werk uit. De gemeenten, wat hebben die met natuur en landschap? Van sommige weten we veel, van andere bijna niets. Om voor ons zelf een Frans Hamelink (foto: Jan-Willem Spapé) beeld te vormen zijn we de boer opge gaan en hebben de verantwoordelijke wethouder(s) gesproken. Hieronder een samenvatting van wat de organisaties te vertellen hadden. Het belang van SLZ voor Zeeland Door Frans Hamelink, gedeputeerde natuur en landschap van Provincie Zeeland Voor de jaren '70 was het natuur- en landschapsbeheer nog niet georgani seerd en de vele landschapselementen dreigden te verdwijnen. Begin jaren '80 was dit ook de reden dat Stichting Landschapsverzorging werd opgericht en zich concentreerde op het daad werkelijke werken in het landschap. De stichting startte met één medewerker, naarmate er meer werk kwam konden er medewerkers bij komen. Deze groei was niet alleen in de lengte, maar ook in de breedte. Het herstellen van hoog- stamfruit, drinkputten en de aanplant kwam hierbij. Ook bij de vrijwilligers- groepen kwamen er meer (gesubsidi eerde) banen bij zodat het mes hier aan twee kanten snijdt.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 5