De Boom In 1-2009 De vrijdaggroep Door Jan Kamerling, vrijwilliger landschapsonderhoud Onze ploeg bestaat uit 7 personen; allemaal gedreven natuurliefhebbers die maar één doel voor ogen hebben en dat is: ons landschap er zo mooi en natuurlijk mogelijk uit te laten zien. Hoe ik bij deze ploeg terecht ben gekomen is gauw verteld. Toen ik afgelopen jaar in april gestopt ben met werken en ik in de zomer via via te horen kreeg, dat er in het najaar een ploeg geformeerd zou worden voor hooien, knotten etc. heb ik te kennen gegeven daar wel iets voor te voelen. En na een informeel gesprek over het hoe, waar en wanneer, zijn we in september van start gegaan. Onze eerste klus was een hooiproject aan de Rietdijk in Zonnemaire. Mijn eerste indruk was zeer positief. We hadden, naar ook later heel duidelijk zou blijken, een fijne ploeg. De daarop volgende weken kwamen we elke keer op plaatsen waar ik nog nooit was geweest, terwijl ik toch al redelijk wat jaartjes meedraai in de zaterdagploeg van KNNV de Bevelanden. Het is heerlijk om elke keer weer te ervaren dat er nog zo veel leuke plekjes in onze provincie zijn. En wat me opvalt is, dat de mensen waar we over de vloer/erf komen ook enthousi aste en gedreven mensen zijn, die heel blij zijn dat ze door ons geholpen worden met werk waar ze zelf geen tijd voor hebben of niet zelf meer kun nen. Wat bijna altijd tot uiting komt in een over vloedig aanbod van soep, koffie, thee en gebak. Wat ik ook als zeer positief heb ervaren, is die vrijdag in december toen we in Nisse samen met de schooljeugd uit dat dorp 150 meidoornstruiken zouden planten. Enkele weken daarvoor waren we ingelicht over dat project en ik had daar best mijn bedenkingen bij. Maar ik heb zelden zulke enthou siaste kinderen gezien, die ondanks de felle kou er hard tegenaan gingen, zodat we na ruim een uur alles in de grond hadden zitten. Dit geeft toch een heel goed gevoel en het zou me niet verbazen dat er in deze klassen, of moet ik zeggen groepen, opvolgers voor ons zitten. Maar gesterkt door al deze positieve ervaringen hoop ik er zelf nog vele jaren deel van te mogen uitmaken.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 17