Ooge boamen De Boom In 1-2009 De wilgen in Zeeland Door Luciën Calle, medewerker SLZ Kent u de Van Dunépolder, zuidelijk van Biervliet? In die polder staat een stokoude wilg. De stam van de boom heeft een formidabele omtrek. Wat dichterbij gekomen valt op dat de twijgen wat gelig gekleurd zijn en de bladeren kaal zijn. Wauw... Dit is een oeroude kraak- wilg. Zo zijn er maar 3 bekend in de hele provincie. De boom is daarmee ook direct een genenreservoir. Het is een vrouwelijke boom. Haar twijgen kunnen gebruikt worden als stek materiaal, om daarmee de soort in zuivere vorm voor de streek te behouden. Of kent u de Dillingsweg bij Sirjansland op Schouwen Duiveland? Daar staat op een erf een oude schietwilg. De boom is geplant in 1958 en toornt hoog boven de wijde omgeving uit. Het is inmiddels één van de oudste bomen van de streek. Wilgen horen bij Zeeland Wilgen zijn soorten die van nature in natte biotopen leven. Ze kunnen erg tegen een hoge grondwaterstand of zelfs tegen langdurige overstroming. Daarom komen ze van oudsher talrijk voor in west Nederland en dus ook in Zeeland. De wilgen komen ook al vele dui zenden jaren in deze streek voor, wat maakt dat er veel soorten organismen zich aan de wilgen heb ben aangepast. In ecologische zin zijn ze daarom erg waardevol. In het vroege voorjaar zijn er talloze insecten die zich aan de bloeiende katjes tegoed doen. In de stam van oude wilgen leven hele bataljons aan houtkevers, boktorren, Op wilgen groeien spectaculair veel mossen

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 25