Geflitst! De Boom In 1-2009 Jacob Bouwman en Iman Labruyère Door Nettie Wilderom, medewerker SLZ Alweer twee nieuwe medewerkers! In dit artikel stellen we ze even aan u voor. Jacob Bouwman Voor me zit Jacob Bouwman uit Goes, 24 jaar en sinds 1 november 2008 in dienst bij SLZ. Het komt erg vaak voor dat we nieuwe medewerkers al ken nen, omdat ze tijdens hun opleiding stage hebben gelopen bij SLZ. Maar dat geldt niet voor Jacob. Dus ik ben benieuwd hoe hij dan bij SLZ terecht gekomen is. "Laat ik beginnen met mijn oplei ding" zegt Jacob "Na mijn middelbare schooltijd ben ik een communicatieopleiding aan de Hogeschool Zeeland gaan doen, maar dat bleek toch niet te zijn wat ik echt wilde. Ik ben daar mee gestopt en heb toch anderhalve maand gewerkt bij een oom van mij, die een hoveniersbedrijf heeft in Canada. Dat was een goede ervaring en het heeft mijn interesse gewekt voor 'het groen'. Na een gesprek met een studiekeuze-adviseur en het halen van de benodigde natuurkunde en biologiecertificaten, ben ik naar de HAS in Den Bosch gegaan, waar ik de opleiding Tuin- en Landschapsmanagement heb gevolgd. Ik heb stage gelopen bij de gemeente Den Bosch, een hove niersbedrijf in Vught, en in Nieuw-Zeeland, bij het Department of Conservation. Daar zat ik op een veldbasis, 40 km van de bewoonde wereld. Ik hielp daar met de bescherming van de zeldzame kiwi (de loopvogel, niet het vruchtje), daarvoor moesten ratten en andere predatoren weggevangen wor den. Ook deden we monitoring. We hadden een soort tunneltjes waar in het midden een inktkus sen lag, met daarboven wat pindakaas. De dieren kregen dus inkt aan hun pootjes en aan de sporen die ze zo achterlieten, konden we zien wie er van de pindakaas gesnoept had. Het was heel veel loopwerk. Ik heb van mijn leven nog nooit zoveel gewandeld. Tenslotte heb ik nog stage gelopen bij het water schap Brabantse Delta, waarbij ik plannen heb gemaakt voor ecologische verbindingszones." Na zijn studie kreeg Jacob een baan bij de Grontmij in Roosendaal. In opdracht van het Waterschap Zeeuwse Eilanden moest hij, uitgerust met een laptop en een gps, alle zg. grijze elementen, zoals

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 29