De Boom In 1-2009 "Toen ik mijn stage deed bij SLZ zat ik in het derde jaar van hogeschool Larenstein in Velp, richting bos- en natuurbeheer", vertelt Iman. "Ik heb toen geïnventariseerd waar er precies Amerikaanse vogelkers groeide op de Kop van Schouwen. Een struik die er van nature niet thuis hoort, maar zich er flink weet uit te breiden, ten koste van soorten die we daar liever willen zien. Ik heb een plan gemaakt voor de bestrijding ervan. Ook over hoe je de communicatie daarover naar de bewoners aan kan pakken heb ik toen geschreven. Het is leuk om te zien dat SLZ daadwerkelijk met het plan aan de slag is gegaan. Er gaan de laatste jaren geregeld vrijwilligers aan de slag met het in toom houden van de Amerikaanse vogelkers. In 2006 heb ik mijn opleiding afge maakt. Het was lastig om meteen werk te vinden dat aansloot op mijn opleiding. Ik heb met mijn vrouw een huis gekocht in Goes, dus ik wilde ook graag hier in de buurt werken. Tijdens mijn studie had ik al een zaterdagbaan tje bij een boomkwekerij in Eversdijk, een gehuchtje in de buurt van Kapelle. Hier kon ik toen hele dagen aan de slag, voornamelijk met het gereed maken van bestellingen. Ondertussen bleef ik wel uitkijken naar ander werk, wat ze bij de boomkwekerij gelukkig wel begrepen. Afgelopen jaar kreeg ik de kans om bij de Gemeente Goes één dag in de week te werken aan een project 'natuur in de stad'. Ik kon toen de andere dagen gewoon bij de boomkwekerij blijven wer ken. Ook nu nog. Ik werk nu drie dagen voor SLZ en daarnaast nog twee dagen in Eversdijk." "Hoe ben je weer bij SLZ terecht gekomen", vraag ik. "Ik heb toen ik klaar was met mijn opleiding een open sollicitatiebrief geschreven aan SLZ." vertelt Iman "Ik kreeg een brief terug dat er op het moment geen vacatures waren, maar dat ze mijn brief zouden bewaren. En afgelopen najaar kreeg ik een telefoontje, of ik nog geïnteresseerd was in een baan bij SLZ. En dat was ik natuurlijk wel!" Ik vraag of het werk bij SLZ wel aansluit bij zijn opleiding. "Jawel" zegt Iman, "mijn opleiding richtte zich wel niet zozeer op het inrichten van erven, wat ik nu veel ga doen, maar SLZ hecht daarbij wel veel waarde aan de natuurwaarden die zo'n erf kan hebben. Juist het versterken van de natuurwaarde spreekt me erg aan. Ik vind het belangrijk dat, naast natuurgebieden, ook de erven in het buitengebied een hogere natuurwaarde krij gen. Verder heb ik ook uren gekregen om aan het Open Duinen project te werken; mijn toenmalige stage-opdracht. Dat vind ik ook erg leuk." Net als Jacob is Iman ook bezig met controleren en verlengen van VOL-overeenkomsten. En hij gaat helpen met het realiseren van een wandelnetwerk op Walcheren. In zijn vrije tijd gaat Iman graag vogels kijken, een hobby die hij met enkele andere collega's gemeen heeft. Verder zingt hij in een mannenkoor en zit hij in de redactie van het ver enigingsblad. Ook speelt hij op een kerkorgel en geeft hij orgelles. (foto's: Eveline Hamelink)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 31