Kort nieuws en agenda ^30^ VjP De Boom In 1-2009 Schenking Rotary Goes In mei 2008 organiseerde de Rotary Goes in samenwerking met Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland, Culturele Raad Goes en kunstenaarscol lectief G2A het project 'Art Nature'. Een week lang exposeerden vooraanstaande hedendaagse Zeeuwse kunstenaars in de Grote kerk in Goes. Het evenement is afgesloten met een voor iedereen toegankelijke veiling, waar een deel van de ten toongestelde kunstwerken geveild is. Een belangrijk deel van de opbrengst van de veil ing is beschikbaar gesteld aan SLZ, onder de voorwaarde dat het geld wordt inzet voor een project op Zuid-Beveland. Op vrijdag 5 december overhandigde Tin Buis, voorzitter van het organiser end comité, de 8.000,- die het project heeft opgebracht, aan twee vertegenwoordigers van SLZ: Ruud van der Goes, bestuurslid en Foort Minnaard, directeur. Vanzelfsprekend bedankte SLZ de organ isatoren en de deelnemende kunstenaars hartelijk voor het beschikbaar stellen van de opbrengst. De opbrengt van deze veiling van beeldende kunst wordt benut voor realisatie van een met een andere kunstvorm verbonden onderdeel van het project wandelnetwerk Zak van Zuid-Beveland. In de loop van 2009 zal daar meer over bekend gemaakt worden. Project 'Verborgen buitens op Walcheren' van start Komende jaren is geld beschikbaar om diverse 'ver borgen buitens' op Walcheren weer beter zichtbaar te maken. SLZ heeft een project opgezet in samen- werking met St. Cultureel Erfgoed Zeeland, St. Particuliere Historische Buitenplaatsen, de Walcherse Archeologische Dienst en de provincie Zeeland (in het kader van het Nationaal Landschap). In de Gouden Eeuw waren er op Walcheren wel zo'n 200 buitenplaats en, vaak voorzien van grote statige hui zen en parken. In de daaropvolgende Franse tijd zijn bijna alle buitens verval len, de meeste huizen zijn afgebroken en de parken weer omgezet in akkers. Momenteel is op de plaats van een oude buiten meestal nog een boerderij te vinden met kenmerken van het oude buiten. Het project heeft als doel om de ver borgen buitens te behouden, beter herkenbaar te maken en ze onder de aandacht te brengen bij het publiek. De sporen uit het verleden op de ver borgen buitens worden weer beter zichtbaar en beleefbaar gemaakt. Dit wordt gerealiseerd door het (deels) her stellen van een aantal oude elementen. Hieronder vallen onder andere het uit baggeren van oude grachten en vijvers, herstel van lanen en andere beplanting selementen en het herstel van hekken, paden en bruggetjes. Komende tijd gaan we op zoek naar 20 deelnemende verborgen buitens op Walcheren waar we een aantal kenmerkende elementen kunnen herstellen. In het projectplan is opgenomen om op enkele van deze 20 buitens historisch en archeologisch onderzoek uit te voeren. Daarnaast zul len enkele excursies worden georgani seerd en wordt getracht de verborgen buitens op te nemen in routestructuren.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 32