De Boom In 1-2009 Ze gaan dan in de directe omgeving op zoek naar een eigen territorium. Om het die jonge steenuilen gemakkelijk te maken snel een nieuw territorium te vinden, worden er nieuwe kasten in een cirkel van 1 kilometer rondom de bezette territoria geplaatst in geschikte biotopen. Kastenwerk Tot 1 januari 2007 waren er door SLZ al 125 steenuilkasten op de Bevelanden geplaatst. De controle van al die kasten bleek een te grote klus voor de vrijwilligers van Vogelwerkgroep de Bevelanden. SLZ besloot daarom, om vanaf 1 januari 2007 de controle, het schoonmaken en bijplaatsen van nieuwe kasten uit te besteden aan Buro Natuurbelevenis. 2007 Door een bezoek aan de eigenaren van de 125 kasten werd een schat aan informatie verkregen. Tijdens de controle worden de kasten openge maakt, onderzocht op sporen van bewoning, schoongemaakt en van een schoon laagje bodem bedekking voorzien. Met behulp van een GPS Dit bijenvolk was gelukkig al vertrokken toen de kast werd opengemaakt Deze kast is gekraakt door een paartje kauwen werden de coördinaten vastgelegd. Alle gegevens worden tijdens de con trole genoteerd en thuis op de PC in een digitaal bestand ingevoerd. Indien een kast bezet is door steenuilen dan worden er op die plek nog 2 kasten bij geplaatst. In het eerste jaar werden al 10 kasten gevonden waarin werd gebroed. Veel kasten worden ook door andere dieren gebruikt zoals kauwtjes, holen- duiven, koolmezen, maar ook door bijen, wespen en muizen. Om kauwen uit de kasten te weren is Nestkast met anti kauwen sluis

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 5