ée f De Boom In 1-2009 Meten is weten tjes er voor hadden gekozen om dich terbij de menselijke bewoning te gaan broeden. In 2007 werden er 10 kasten gevon den waarin steenuilen eieren hadden gelegd. De jongen uit 6 kasten, in totaal 23 jonge steenuilen, werden geringd door ringer Adri Joosse. In de loop van dat jaar werden er nog eens 150 kasten bij geplaatst, voornamelijk rondom de bezette territoria. Dat had meteen al resultaat, want in 2008 wer den er 18 bezette kasten gevonden, waarvan er 12 kasten nieuw geplaatst waren. 2008 Het voorjaar van 2008 verliep voor veel jonge uilen desastreus, het was eerst heel nat en daarna heel warm. En door een te kort aan muizen gin gen de steenuilen over op een menu van regenwormen, wat diaree ver oorzaakt. In de kasten was het veel te vochtig en warm en daardoor heel vies, veel jongen hebben dit niet over leefd. Er zijn dan ook in 2008 vanuit de 18 bezette kasten maar 27 jonge steenuilen geringd en uitgevlogen. De situatie elders in Zeeland is, op Zeeuws- Vlaanderen na, nog zorgelijker. Op Walcheren bevindt zich voor zover bekend nog één paartje steenuilen, op Schouwen waarschijnlijk nog twee paartjes en op Tholen zijn ze geheel uitgestorven. In 2008 is begonnen met het plaatsen van kasten ten noorden van de A58 om weer een verbinding te maken naar geschikte biotopen op Walcheren en richting Wolphaartsdijk, Goes, Kattendijke en Kapelle. We willen hier nog meer kasten plaatsen. Wie in dit gebied woont en denkt over een geschikt biotoop te beschikken, kan zich aanmelden. Foto's bij dit artikel zijn gemaakt door Niek Oele, Jeroen Antes en Peter Boelee, www.natuurbelevenis.nl

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 7