De Boom In 2-2009 Wilgen knotten door Tessa, Stephanie en Julian, leerlingen van De Vliedberg, Goes Het was een koude dag, we gingen met de auto naar 's Gravenpolder naar het wilgenknotterrein om te gaan wilgenknotten. We hadden nodig: - handschoenen - een takkenknipper - een zaag - een ladder - en een koekje en chocolademelk We maakten groepjes van 2. De groepjes waren: - Tessa en Kylie - Julian en Jozua - Stephanie en Kyara - Valentino en Niels - Nicole en Domenique Jammer genoeg was Edwin ziek. De moeders van Domenique en Kyara bleven om te helpen/foto's maken. Het was best koud en heel gezellig. Tessa en Kylie waren heel slim om door een koeievlaai te lopen, ze zakten tot hun knieën in de koeienvlaai. Kyara viel uit de boom en Stephanie ging haar hel pen. Julian was zo lief om aan het eind van het wilgenknotten te helpen met opruimen. Het was een gezellige dag en super leuk. Eiland van de Middelplaten in het Veerse Meer wilgen afgezet om de ideale leefomgeving van de Noordse Woelmuis te behouden. Op www. youtube.com staan een paar filmpjes van de werkdag. In het najaar van 2009 zal er nog een pilot met CSW Bestevaer uitgevoerd worden. Naast de maatschappelijke stages in klas sikaal verband, zijn er ook enkele individuele leerlingen geweest die bij een weekendgroep een maatschappe lijke stage hebben uitgevoerd. Diverse beheerswerkgroepen hebben aange geven om maatschappelijke stagiaires op te willen vangen. Andere scholen en groepen Ook buiten Boomfeestdag en maat schappelijke stage zijn er werkdagen geweest met basisscholen, middelbare scholen en scoutinggroepen. Het gaat omscholen/groepen die vaak al meerdere jaren een werkdag bij SLZ hebben en jaarlijks een uitnodi ging krijgen. De groepen geven hun voorkeur wat betreft dag en datum aan en geven informatie over de aantallen leer lingen/scouts en begeleiders. SLZ zorgt dan voor een werklocatie en begeleiding. Het is vaak een behoorlijk gepuzzel om een geschikte locatie te vinden die op een goed bereikbare afstand ligt. Zeker voor basisscholen is dit belangrijk omdat de leerlingen meestal op de fiets komen. Als alle informatie bekend is, krijgt de school/groep een bevestiging van deze werkdag met informatie over locatie, tijd en begeleiders. Totaal is er 30 keer gewerkt met deze vaste groepen. Overige Naast alle groepen met jongeren hebben we soms een bedrijf dat komt werken. Dit jaar is een aan tal medewerkers van de afdeling milieu van de Provincie Zeeland komen werken. Deze dag is in samenwerking met Natuurmonumenten georga niseerd omdat we op hun terrein werkten. In het kader van het project Zorg en Landschap hebben dit seizoen de eerste 2 werkdagen plaatsgevon den met Stichting In de Vrijheid uit Wemeldinge. Het project heeft als doel om mensen uit zorg instellingen kennis te laten maken met werk in het landschapsbeheer. Juist voor deze groep mensen is het goed om zinvol gezond werk in de buiten lucht uit te voeren.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 15