Buitenlui Actief De Boom In 2-2009 Verslag van een excursie op een mooi erf in Westdorpe Door Theo Aernoudts, medewerker SLZ Sinds 2005 bestaat het project "buitenlui actief". Voor deze groep buitenlui worden jaarlijks een aantal excursies georganiseerd in iedere regio in de provincie Zeeland, om mensen met een eigen erf in het buitengebied mogelijkheden te bieden om kennis op te doen en erva ringen uit wisselen. Hieronder volgt een verslag van de excursie in Zeeuws-Vlaanderen op de boerderij "Hof van Autriche" van de familie van Bokhoven in Westdorpe. Over bomen en struiken De eigenaar heeft samen met SLZ een beplantingsplan gemaakt voor het erf en het weiland. Op het erf staan enke le zeer oude lindebomen, een aantal kastanjebomen van 70 jaar oud, bij de veedrinkput enkele treurwilgen en 2 grauwe abelen die na de storm en het onweer van 25 op 26 mei omgewaaid waren en geheel in de veedrinkput terecht zijn gekomen. Deze boerderij is gelegen in de Autrichepolder. Deze polder ligt ingesloten tussen het kanaal van Terneuzen - Gent en de Graaf Jansdijk. De Oostenrijkpolder is herdijkt in 1620 door de Antwerpse kanunniken (geestelijke). De boerderij valt niet direct op als je over de Graaf Jansdijk rijdt omdat veel woningen tegen deze dijk aangebouwd zijn en deze boerderij 100 meter hier achter is gelegen. Westdorpe is een mooi voorbeeld van een dijkdorp. Ongeveer 75% van de bewoners van Westdorpe woont langs de Graaf Jansdijk. Sinds 2006 is de familie van Bokhoven eigenaar. Tot die tijd is de boerderij als een volwaardig agra risch bedrijf in gebruik geweest. Naast een inko men buiten de deur wil de familie van Bokhoven op termijn ook inkomsten genereren door recrea tieve activiteiten te ontwikkelen zoals een minicam- ping en gastenverblijf. Stormschade bij de drinkput

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 22