ée y f* Over de gebouwen Op het erf staan 3 imposante houten schuren, waarvan er 2 zijn opgenomen als Rijksmonument. In deze schuren zijn de niet meer functionele paar denstallen en een gedeelte van de grupstal (oud type stal) nog aanwezig. Een luxe gebouwd kippenhok en een fraai oud varkenshok maken dit cultuurhistorisch waardevol erf bijna compleet want aan het eind van de excursie bleven we wel met de vraag zitten waar zou de graanzolder (piezel) gezeten hebben? Dat de trotse eigenaren met respect voor het verleden van deze boerderij een nieuwe toekomt opbouwen zal een bijdrage leveren aan de natuur waarden en het behoud van cultuur historische waarden van 'Hof van Autriche'. Oostenrijkse palen Aan het begin van de oprijlaan staan 2 forse palen van natuursteen. Dit zijn zogenaamde Oostenrijkse palen. Ze zijn 1,90 m. hoog en wegen elk zo'n 1500 kg. Aan één zijde staat in reliëf een medaillon met de Staatse staande en gekroonde leeuw met als symbolen van eendracht in de linker klauwen een bundel van 7 samenge bonden pijlen en in de rechter klauw als symbool van recht een krom zwaard. Op de tegenoverge stelde zijde een reliëf in de vorm van een medail lon de Oostenrijkse 'dubbele arend' met gespleten hals en een dubbele kop. Boven de gespleten hals de keizerlijke kroon met wereldbol met daarop een kruis. Veel van dit soort palen werden na het vertrek der Oostenrijkers verwijderd om niet her innerd te worden aan hun pijnlijke aanwezigheid. Men zag destijds deze palen als 'een steen des aanstoots' en niet als een uniek historisch gedenk teken! Dat deze palen ooit gedegradeerd zijn om als hekpalen dienst te doen, is misschien wel het behoud geweest van deze gedenktekens. Binnenkort wordt deze "Westdorpse Tweeling' uitgegraven om enkele meters verplaatst te wor- den zodat ze beter tot hun recht komen (de oorspronkelijke plaats is niet meer te achterhalen). Op deze wijze wordt er iets van de historie bewaard. Oostenrijkse paal (foto: Theo Aernoudts, overige foto's: Rob van Harten)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 24