Eerste fase wandelnetwerk geopend yfj/ De Boom In 2-2009 Door Anton de Hulster, medewerker SLZ Stichting Landschapsbeheer Zeeland is druk bezig om een uniform wandelnetwerk op te zetten door heel Zeeland. Momenteel werken we aan het wandelnetwerk in de Zak van Zuid Beveland. Na ongeveer 2,5 jaar werk was uiteindelijk op 24 april 2009 de opening van het landschappelijk wan delnetwerk fase 1. De opening begon met een korte toelichting vanuit de projectwerkgroep en provincie Zeeland. Vervolgens was er een korte wandeling over het nieuwe wandelnetwerk. Tijdens deze wan deling werd door de Gedeputeerde Dhr Hamelink en wethouder Dhr de Bruijne de laatste (mijl)paal geplaatst. Tot ieders verbazing stuitte de heren op een schatkist waar symbolisch de wandelkaarten in zaten. De wandelkaarten zijn er en het wandelen kan beginnen. "Sporen in de Zak van Zuid Beveland" is wat fase 1 betreft een feit. 80 km wandelpad, 21 km onverhard en 59 km verhard. Er zijn bomen en struiken geplant om het landschap te versterken en te accentueren. Daarnaast zijn er knooppuntpalen, doorverwijspalen Laatste paal wordt symbolisch geplaatst (foto: archief SLZ) en knooppuntnummers geplaatst om de wandelroute aan te geven. De kaart kun je downloaden via de website van SLZ. Vooruitblik wandelnetwerk fase 2 Met de realisatie van fase 2 komt er een geheel wandelnetwerk voor de Zak van Zuid Beveland. Het wandelnetwerk wordt zo opgezet dat er koppelingen ontstaan met de omliggende wandel netwerken. Zoals het kiekendiefpad en het toekomstig wandelnetwerk Walcheren. Langs het wandelnetwerk wordt het landschap versterkt door het realiseren van beplantingen. Een voorbeeld is het aanleggen van heggen rond de Poel. Er wordt ook een Zakboekje gemaakt met 10 verschillende thema's. Elk thema is gekoppeld aan het landschap en kan aan de hand van de knooppuntnum mers belopen worden. Het boekje wordt medio 2010 uitgegeven in com binatie met de gehele wandelkaart van de Zak van Zuid Beveland.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 30