Jaarbericht 2008 De Boom In 2-2009 Opzet bacterievuurcontrole project Naast het herstel van de meidoornheg gen was er in het project ook aandacht voor het toekomstige onderhoud van de heggen en met name de bacte rievuurcontrole. In samenwerking met de agrarische natuurvereniging "Milieucoöperatie Zak van Zuid- Beveland" is een bacterievuurcontrole- project opgezet voor de heggen. Controle op bacterievuur (een planten ziekte die zowel op meidoorns als fruit bomen voorkomt en in het verleden voor veel schade heeft gezorgd in de fruitteelt) is een zeer belangrijk onder deel voor het slagen van het toekom stige heggenherstelproject op de akkers in de rand van de poel (fase 2). In dit gebied bevinden zich namelijk veel fruittelers. Gezien de belangen van de fruitteelt in dit gebied (hét perengebied van Nederland) is een project opgezet om in samenwerking met de fruitteelt te komen tot een goed controlesy steem voor de bestaande hagen en de eventueel nieuw te planten hagen op akkers. Pas geplante meidoornhaag, met 2 meidoorns per meter Meidoornhagen worden teruggezet (gesnoeid) door rupskraan met kniptang/grijper. Het takhout wordt afgevoerd en versnipperd. In overleg met de Milieucoöperatie Zak van Zuid-Beveland, NFO Borsele, Vereniging Natuurmonumenten, de Plantenziektekundige Dienst en NAK-tuinbouw is een plan van aanpak opgesteld voor de toekomstige bacterievuurcontrole in de Zak van Zuid-Beveland. Daarnaast is afge sproken om jaarlijks te overleggen over de stand van zaken rondom bacterievuur, de controle en de bestrijding ervan. Als afsluiting van het project hebben leerlingen van de basisschool "OBS de Linden" uit Nisse op 12 december 2008 de laatste 150 meidoorns geplant op een weiland van de fam. Harthoorn te Nisse. De vrijdag-vrijwilligersgroep heeft onder leiding van Kees Wisse de kinderen daarbij begeleid.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 7