Oude elementen: veel werk of veel genieten? ée Vjy f* Q De Boom In 3-2009 Door Caroline Geluk en Ton de Koning, medewerkers SLZ Als ze eenmaal begint te vertellen, weet ze in haar enthousiasme niet meer van ophou den. We hebben het over Annemiek Buijs-Bakx. Zij heeft in 2003, samen met haar man Ton, een oude boerderij in Stavenisse (Tholen) gekocht. Voorheen woonden ze in het buitengebied van Brabant in een opgeknapte arbeiderswoning. De bovenverdieping was daar niet al te groot en nu er een kleinkind is, verwachten ze veel logeer partijtjes. Ook kwam langzaamaan het pensioen in beeld. Dus wat te doen? Zouden ze grote rei zen gaan maken of misschien toch kleiner gaan wonen. Nee, ze zochten wat anders. Ze zochten ruimte om hun idealen te ontplooien. Ze wisten wel wat ze wilden; een oude boerderij. Zowel de grootouders van Ton, als die van Annemiek had den een boerderij en als kleine kinderen waren ze daar vaak te vinden. Het zit dus echt in het bloed, al slaat het wel een generatie over! In 2000 zijn ze hun zoektocht begonnen. Eerst hebben ze voornamelijk in Brabant gekeken, maar daar was niets naar hun zin te vinden. Of het was prachtig, maar erg duur, óf het was rijp voor de sloop, óf com pleet gemoderniseerd. Alles wat ze dus niet zochten. "Toevallig was ik een keer in Tholen", vertelt Annemiek, en toen zag ik op de ruit van een makelaarskantoor deze boerderij hangen. Het kantoor was op dat moment gesloten maar toen Annemiek en Ton Buijs-Bakx (foto: familie Buijs-Bakx)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 11