5 vp f* Provincie Zeeland De Boom In 3-2009 In het noordoosten komen de meeste graftrommels van Nederland voor. Momenteel schat men het aantal tus sen de 600 en 800. Op de website www.dodenakkers.nl is meer informa tie te vinden. In Zeeland zijn er nog 18 graftrommels bekend op verschillende begraafplaatsen. u informatie hebben, laat het ons dan weten! Het zou mooi zijn als er een complete inventarisa tie zou plaats vinden naar alle funeraire objecten op begraafplaatsen in Zeeland. Daarmee kan een begin gemaakt worden met het waarderen en behouden van funeraire objecten waarvan de graf trommel er slechts één is! Gemeente Aantal trommels Schouwen-Duiveland 14 Reimerswaal Terneuzen 1 De meeste graftrommels in onze pro vincie zijn in slechte staat en bestaan soms nog slechts uit de zinken bak. Het zou zomaar kunnen dat ze niet meer als graftrommel herkend worden en worden opgeruimd. Daarmee ver dwijnt dan een stuk traditie rondom begraven en geloven. Omdat het nog maar om enkele exemplaren gaat, is het van groot belang dat we hier zorg voor dragen. Onze informatie is zeker niet volledig en roept misschien wel meer vragen op dan antwoorden. Graag zouden wij meer informatie willen over het gebruik van graftrommels; hoe oud is de oudste trommel van Zeeland, door wie werden de graftrommels geleverd of vervaardigd; welke gebruiken of ceremoniën waren er bij het plaatsen van een graftrommel? Zijn er nog graftrommels of restanten er van die we gemist hebben misschien? Mocht Totaal Provincie Zeeland is financier van dit project De graftrommel die op Schouwen-Duiveland gevonden is. (foto: Theo Aernoudts)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 16