De Boom In 3-2009 Dit huisje op Schouwen-Duiveland heeft een nieuwe bestemming gekregen.Er worden nu ijsjes verkocht. (foto: Sandra Dobbelaar) is rond 1985 verplaatst naar het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem. Veel van deze genoemde weegbrug(huisjes) hebben geen functie meer en dreigen door verval verloren te gaan. Het herbestemmen als bv schuilgelegenheid voor fiet sers en wandelaars en een informatievoorziening over de historie van het weegbrughuisje zou wel passen in de huidige ontwikkelingen van wan del- en fietsnetwerken en de belangstelling voor cultuurhistorie. Meld een element! Misschien dat we langzamerhand eens moeten denken aan een project specifiek bedoeld voor industrieel erfgoed; met name dan de kleinere elementen. Het zijn vaak leuke objecten, die beeldbepalend zijn, maar die stilletjes in sneltempo verdwijnen. Met een beetje creativiteit en wils kracht kunnen we voor veel objecten best een herbestemming vinden. Dat bewijzen het weeg brughuisje in de buurt van Watervliet en het trans formatorstation in Westdorpe wel. Bij de meest bij zondere elementen mag een nieuwe functie geen strikte voorwaarde zijn voor het herstel. Het is Dit molentje bij Wissenkerke is weer een ander voorbeeld van een klein industrieel element (foto: Theo Aernoudts) belangrijk dat we zicht krijgen op wat er allemaal nog is aan kleine industri- ele elementen, zodat we kunnen zien welke elementen echt waardevol en het behouden waard zijn. We hopen dan ook, dat iedereen die nog een klein industrieel element weet te staan dit meldt. Dat kan via www.meldpunterfgoedzeeland.nl

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 27