Kort nieuws NATUURWERKDAG - De Boom In 3-2009 7 november 2009 Dit jaar vindt de Natuurwerkdag voor de negende keer plaats, traditiegetrouw op de eerste zaterdag in november. Dit jaar valt deze op zaterdag 7 november, en ook dit jaar rekenen we op een grote opkomst op de verschillende locaties in Zeeland. Vorig jaar deden er in Zeeland 841 deelnemers mee op de Natuurwerkdag in Zeeland. Op deze dag kan je verspreid door het hele land weer aan de slag met het knotten van wilgen, Amerikaanse vogelkers verwijderen, onderhouden van elzensingels en vele andere leuke activiteiten. Ook voor kinderen zullen er weer spannende en originele activi teiten worden georganiseerd. Voor de eerste locaties kun je je al inschrijven via de website van de Natuurwerkdag. Op www.natuurwerkdag.nl kun je bekijken waar er allemaal gewerkt zal worden in Zeeland, natuurlijk vind je hier ook de verdere details van de werkdag. Noteer zaterdag 7 november alvast in je agenda! Speuren naar oude fruitbomen Om oude Zeeuwse hoogstamfruitras- sen te behouden, moeten we meer te weten komen over welke rassen er voor kwamen in welke delen van Zeeland. Een groepje vrijwilligers inven tariseert oude hoogstamfruitbomen in Zeeland en brengt de rassen op naam. Daarbij wordt regelma tig hulp ingeroepen van locale deskundigen of ken ners van de Pomologische vereniging. Ondertussen hebben ze al heel wat oude hoogstammen bezocht. Regelmatig duiken er leuke (zeldzame) rassen op, zoals kriekpeertjes, tollenaar (pruim) of zigeunerin (appel). Van deze bijzondere bomen wordt enthout geknipt, om er jonge bomen van te kweken. Zo blijven de oude Zeeuwse rassen in ons landschap aanwezig. De groep vrijwilligers kan nog ondersteuning gebruiken. Vind je het leuk mee te helpen en er gemiddeld 1x per week met een aantal mensen op uit te trekken? Meld je dan aan bij Pieter Voets (0113-230 936 info@slz.landschapsbeheer.nl). Kennis is mooi meegenomen maar is geen voor waarde om mee te kunnen doen. Erftrofee 2010 Stichting Landschapsbeheer Zeeland zal, in samenwerking met de Zuidelijke Land en Tuinbouworganisatie (ZLTO) en de Boerderijenstichting Zeeland in het voorjaar van 2010 weer de Erftrofee gaan uitreiken. De Erftrofee is een driejaarlijks terugkerend project waarbij eige naren hun boerenerf ter nominatie kunnen inzen den als 'het mooiste erf van Zeeland'. De winnaar krijgt een stimuleringspremie waarmee hij of zij het erf nog verder kan verfraaien middels bijvoorbeeld aanplant van een rij linden, het herstel van een vee drinkput of het (terug)plaatsen van het toegangs hek. Er zijn natuurlijk criteria waar het erf aan moet voldoen maar zowel een praktiserend boerenbedrijf als een woonboerderij kan deelnemen. Binnenkort zal via diverse media en mailings meer informatie over de Erftrofee 2010 verspreid worden.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 32