0 f f" De Boom In 3-2009 Nieuwe website voor SLZ Sinds 1 september hebben wij een nieuwe website. Niet alleen de structuur en het kleurgebruik zijn anders, maar ook onze domeinnaam is veranderd. Onze site is nu te bereiken via www.landschapsbe- heerzeeland.nl. Op de nieuw vormgegeven website is actuele infor matie te vinden over de activiteiten van SLZ. In één oogopslag geeft de site informatie over onder meer de werkvelden, de projecten en de mogelijkheden voor diverse gebruikers. Voor een grondeigenaar, school of vrijwilliger is het nu makkelijker om snel en gericht te vinden wat hij of zij zoekt. Een belangrijke doelstelling van de nieuwe website is het vergroten van de gebruiksvriendelijkheid. Prijsvraag Met de lancering van de nieuwe site hebben wij een prijsvraag opgezet. Deelname is gratis en er zijn leuke prijzen te winnen. De prijsvraag is te vinden via www.landschapsbeheerzeeland.nl. Iedereen kan inzenden tot en met woensdag 30 september 17.00 uur. Alle antwoorden zijn trouwens te vinden op de website van SLZ. De trekking vindt plaats op don derdag 1 oktober. Meeste vlinders in Koewacht Tijdens de landelijke vlindertelling in het eerste weekend van augustus, werden meer dan 700 vlinders geteld in de tuin van familie Matthijs uit Koewacht. Daarmee zijn zij recordhouders van Nederland. Het natuurgebiedje van Eddy en Marijke werd in 2000 ingericht met hulp van SLZ. De vrij willigers van de vip uit Zeeuws-Vlaanderen maaien en hooien er al vele jaren de kreekoever en een stukje van het grasland. Naast vele gewone vlinders als bruin zandoogje en icarus blauwtje, vlogen er ook bijzondere soorten als de kleine vuurvlinder. Korte cursus natuursteen Eind september werd er een cursus avond georganiseerd over natuursteen. De cursus was bedoeld voor vrijwilligers die via SLZ te maken hebben met het herstellen van steen, bijvoorbeeld bij historische grensstenen of grafmonu menten. Sjaak Hamelink leerde vrijwil ligers steensoorten te herkennen en gaf informatie over het lijmen, schoonma ken, schuren, vullen van scheuren, etc. etc. Naast verschillende soorten steen, had hij ook voorbeelden van oude stenen staan, zodat er geoefend kon worden. Kleine vuurvlinder (foto: Tonnie Outermans)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 33