Sint Laurens heeft een ommetje De Boom In 4-2009 Door Sylvia Tuinder, medewerker SLZ Vrijdag 9 oktober j.l opende Wethouder mevrouw Kool-Blokland de wandelroute Ommetje Sint Laurens. Zij snoeide samen met de vrijwilligers enkele takken weg, waardoor de toe gang vrij kwam voor een wandelend echtpaar in Walcherse kledij. Het oude kerkepad lag nu open voor hen. De dorpsvereniging van Sint Laurens heeft een actieve rol gespeeld bij de opzet van het ommetje dat ongeveer 6 kilometer rond het dorp ligt. Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft dit project met de dorpsvereniging samen opgepakt. De totstandkoming van een ommetje vraagt veel creatieve oplossingen voor onverwachte knelpunten. Soms is inventief denken nodig, als bijvoorbeeld een route over een bepaald stuk grond niet meer mogelijk is moet er direct gehandeld worden om het uiteindelijke doel te bereiken. Dit vraagt veel overleg, afstemming, samenwerking en geduld van vele partijen, van grondeigenaren tot en met de vrijwilligers. Het Ommetje en het wandelnetwerk Het ommetje sluit aan op het wandelnetwerk Walcheren, wat de komende jaren gerealiseerd gaat wordt. Het ommetje vormt vanaf 2010 de verbinding tussen de Domburgsewatergang en de Veersewatergang. Langs de Veersewatergang ligt al een wandelpad. Het pad langs de Domburgsewatergang wordt begin 2010 geopend. De Provincie Zeeland werkt samen met SLZ aan de opzet van het wandelnetwerk op Walcheren. Eind 2009 zal dit van start gaan. Voor meer informatie kun je kijken op de website van SLZ. Opening van 't Ommetje in Sint Laurens (foto Henk Vinkeles Melchers)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 21