f* I23 interne en externe communicatie van SLZ. Bijvoorbeeld het verzorgen van persberichten en informatiepanelen, het onderhouden van de website, het organiseren van lezingen, excursies en deelname aan manifestaties. Ook zit ik in de redactie van 'De Boom In'. Met het hele team proberen we de naamsbekendheid van SLZ te verhogen en onze werkzaamheden te promoten'. Robert Jan Goossens Robert Jan is half september begonnen bij SLZ, als voorman. Hij werkt vijf dagen per week in het veld, samen met een wisselende groep vrijwilligers. In de toekomst gaat hij zich bezighouden met de voorbereidingen van de vrijwilligersgroep. De Natuurwerkdag van 7 november heeft hij helpen voorbereiden. Hij woont in Axel, Zeeuws-Vlaanderen, samen met zijn vrouw Mekenzie. In zijn vrije tijd vind hij het leuk om te tennissen en te tafeltennissen en hij leest graag een fantasyboek. Cultureel antropoloog in Axel Robert Jan is geboren en getogen in Axel. Al jong werd hij door familieleden mee de natuur in genomen en werd hij lid van de Steltkluut, de Oost Zeeuws- Vlaamse natuurvereniging. Rond zijn achttiende verliet hij Axel om in Amsterdam culturele antropologie te studeren. Maar op vierentwintigjarige leeftijd keerde hij met z'n Master titel weer terug naar Zeeland en ging hij op zoek naar een leuke baan. 'Ik heb van alles aangepakt' zegt Robert Jan. 'Ik werkte in de groenvoorziening, in het magazijn van een groot verzendhuis, wierf nieuwe leden voor Greenpeace in de winkelstraten van Belgische steden en deed vrijwilligerswerk bij SLZ'. Hij woonde tijdelijk in België, vlak over de grens met Nederland, en werkte na een korte logistiek opleiding in Antwerpen op de inkoopafdeling van General Motors. 'Een stressbaan, erg druk, je was de hele dag aan het bellen en regelen. Maar toch een waardevolle ervaring. Dit werk deed hij totdat hij bij SLZ solliciteerde en werd aangenomen, waar hij heel blij mee is. 'Dit is echt van je hobby je werk makenzegt Robert Jan enthousiast. 'Je werkt met leuke mensen, die hoewel ze heel verschillend zijn, de belangstelling voor de natuur met je delen. Ook de kennis die ik tijdens mijn studie culturele antropologie, de logistiek opleiding en op in verschillende banen die ik voorheen gehad heb, komt van pas. Je werkt met mensen, en door mijn studie culturele antropologie heb ik inzicht gekregen in allerlei processen die zich daarbij voordoen. Het is bij werkvoorbereiding handig als je één en ander snel en duidelijk op papier kan zetten. Je krijgt met eenvoudige logistieke vraagstukken te maken, want je moet zorgen dat er vervoer is voor de vrijwilligers en dat de juiste gereedschappen op tijd op de juiste plek belanden. En na het werk voor Greenpeace en bij General Motors heb ik geen schroom meer om op mensen af te stappen of om te bellen, als dat voor het werk nodig is!'

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 25