CSW Leerlingen helpen noordse woelmuis Vft/ Samaah: De Boom In 4-2009 "Wat ik nog meer heb opgestoken van het dagje Middelplaten zijn vermoeide armen en een stijve nek" Door: Pieter Voets, medewerker SLZ Dit is één van de reacties van leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) locatie 'Bestevaer' naar aanleiding van hun maatschappelijke stage. In de week voor de herfstvakantie hebben bijna vijftig leerlingen zich ingezet voor de noordse woelmuis. Dit jaar is er voor de tweede keer de pilot 'Groene Coalitie' uitgevoerd waarin stagebieders en scholen ervaring op kunnen doen met het feno meen maatschappelijke stage via de methode "Betrokken bij Buiten". Deze 'pilot' met de naam 'Groene Coalitie' is opgezet vanuit het ministerie van LNV en is zoals de naam al aangeeft, een samenwerkingsverband van de groene organisaties in Nederland. Met deze maatschappelijke stage kunnen leerlingen leren zich voor anderen in te zetten zonder dat ze daar wat voor terug krijgen. In Zeeland werken; IVN, Natuurmonumenten en Stichting Landschapsbeheer Zeeland hierbij samen. Werkdag Op een stralende dinsdag was de werkdag op de Middelplaten in het Veerse Meer. Vanuit het oude landbouwhaventje bij Geersdijk, zijn de leerlingen verscheept en in groepjes aan het werk gezet. Een enorme oppervlakte wilg is er weggezaagd en geknipt, zodat voorkomen wordt dat het gebied verandert in een bos. Hierdoor krijgt het riet weer de ruimte. In combinatie met de drassige bodem is het gebied uitermate geschikt voor de noordse woelmuis. Uit recent onderzoek is gebleken dat de noordse woelmuis inderdaad nog aanwezig is op de Middelplaten. Helaas is zijn concurrent, de aardmuis, ook aanwezig. Naast een werkdag op de Middelplaten kregen een aantal leerlingen vrij pittige opdrachten mee. Ze moesten zich verdiepen in de noordse woelmuis en zijn leefomgeving, een persbericht opstellen en een presentatie maken. Om meer te leren over de natuur in Zeeland, werd een bezoek gebracht aan het museum Terra Maris. Op de laatste stagedag hebben de leerlin gen met behulp van een paar mooie PowerPoint presentaties gepresenteerd wat ze geleerd en gedaan hebben. Meningen Omdat we toch wel benieuwd zijn naar wat de leerlingen nou vonden van zo'n maatschappelijke stage, heb ben we ze gevraagd om een stukje te schrijven. Hieronder wat citaten uit de verslagen. Vrijwilligerswerk is heel belangrijk. Je doet dan iets voor een ander, voor een goed doel. Ik heb hier nooit echt aan gedacht, maar nu zet het me wel aan het denken. Ik heb hier veel van geleerd en wie weet doe ik later ook

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 26