Aan de slak ég vf f* De Boom In 4-2009 Wat er zoal op het programma staat bij de werkgroepen in de regio Zoals gewoonlijk in het decembernummer, een beknopt overzicht van de werkplannen van de beheerwerkgroepen in Zeeland. Nieuw is de vermelding van de werkplannen voor de wandel-, soorten- en cultuurhistorie vrijwilligers. Wie een keer mee wil werken met één van onderstaande werkgroepen, kan contact opnemen via de lijst met contact adressen op de achterflap of even bellen met SLZ. Beheerwerkgroepen Hieronder de programma's (voor zover ze bij het maken van deze De Boom In bekend zijn) van de grotere beheerwerkgroepen. Zij werken door gaans in het weekend. Ze zijn aan gesloten bij SLZ, maar bepalen zelf hun programma. Naast deze groepen zijn er ook doordeweekse vrijwilligersgroepen (de VLP's, hoogstamsnoeiploeg) die rechtstreeks door SLZ aangestuurd worden. Ook natuurmonu menten heeft een beheerwerkgroep die doorde weeks in hun gebieden werkt. En daarmee is de opsomming nog lang niet compleet... Kortom, het is te veel om programma's van alle groepen te plaatsen. Werkgroep Actief Terreinbeheer (WAT), Schouwen-Duiveland Werkdata voor dit winterseizoen zijn inmiddels bekend, de plaats waarop die dagen gewerkt gaat worden nog niet. Vast staat dat er veel knotwerk verricht gaat worden. Zaterdag 6 februari werkt de WAT op de provinciale vrijwilligersdag bij Slot Haamstede. Overige werkdata van het winterseizoen: 2 en 16 januari, 20 februari, 6 en 20 maart. Landschapswerkgroep Natuurvereniging Tholen 29 december: Excursie naar de Scherpenissepolder 6 februari: vrijwilligersdag SLZ 9 en 23 januari: Eendenkooi 6 en 20 februari: Diepe Gat 6 maart: Eerste dijk. De Kapsalon en Werkgroep Oranjebosch, Walcheren Op 2 en 23 januari, 13 februari en als het nog nodig is, op zaterdag 6 maart, werken de vrij willigers van deze werkgroep in het Oranjebosch bij Oostkapelle. De werkzaamheden behel zen het bestrijden van Amerikaanse vogelkers en het vrijstellen van waardevolle bomen. De Kapsalon kapt op zaterdag 2 en vrijdag 22 januari en sluit af met knotbier en boerenkool! 't Duumpje, West-Zeeuws Vlaanderen 9 januari: Wilgen en populieren knotten bij De Stelle, Oostburg. Pauze in de recreatiezaal met koffie, thee, fris en soep. 23 januari: Knotten bij v't Westeinde in Breskens 6 februari: Vrijwilligersdag SLZ Knotten bij Braun, Ijzendijke 20 februari: Knotten bij Martin en Van Riel, Aardenburg 6 maart: Van Gorp, Oostburg 20 maart: Knotten bij Blontrok, Oostburg 3 april: Knotten en meidoorn snoeien bij vd Griend te Driewegen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 29