9 Kort nieuws De Boom In 4-2009 Bacterievuurcontrole 2009 In 2009 is net als in andere jaren in drie verschillende regio's gecontro leerd. Dit zijn Zuid-Beveland, Zeeuws- Vlaanderen en Walcheren. In de eerste twee regio's gebeurt de controle op vrijwillige basis, op Walcheren wordt het in opdracht van het Waterschap Zeeuwse Eilanden gedaan. In Zeeuws-Vlaanderen en op Walcheren viel het gevonden aantal aantastingen mee, op Zuid-Beveland waren de verschillen echter groot. Door berichten dat er plaatselijk veel bacterievuur (Schore en omgeving Postbrug) werd gevonden, ook buiten de door ons te controleren meidoorn hagen, ontstond de indruk dat we in 2009 met een bacterievuurepidemie te maken hadden. Aan het eind van het seizoen bleek het wat betreft de mei doorns reuze mee te vallen. Nieuwe vrijwilligersgroep In het afgelopen winterseizoen waren er door de weeks in Noord- en Midden-Zeeland 2 vrijwilligersploegen in het landschapsonderhoud actief, op de woensdag en vrijdag. Dit jaar heb ben zich een aantal nieuwe vrijwilligers aangemeld voor vrijwilligerswerk. Daarom is er dit winterseizoen een derde doordeweekse vrijwilligersploeg actief die op maandag werkt, met name op Zuid- en Noord-Beveland: de maandaggroep. Prijsvraag nieuwe website Op 1 september 2009 is onze nieuwe website in de lucht gegaan. Mede om deze te promoten hadden we een prijsvraag uitgeschreven met echte landschapsbeheer vragen. Van de 58 inzen dingen hadden 50 mensen de correcte antwoor den gevonden. Sommigen hadden er een waar kunstwerk van gemaakt. De prijswinnaars hebben inmiddels hun prijs, het boek Natuur in Zeeland, ontvangen. 6 februari: Vrijwilligersdag SLZ Traditiegetrouw organiseren we ook dit jaar de vrijwilligersdag. En zoals de naam doet vermoe den is deze dag voor alle SLZ vrijwilligers. Op 6 februari 2010 gaan we naar Schouwen om samen met de Werkgroep Actief Terreinbeheer en Natuurmonumenten in de Zeepe Duinen te gaan werken. Naast het werk is er voldoende tijd voor excursies door het gebied, soep met broodjes, uitreiking van de Gouden Jirizaag en om eens te "bomen" met andere vrijwilligers. Geregistreerde vrijwilligers krijgen automatisch een uitnodiging. Twijfel je hier aan, vraag dit dan aan je coördina tor. Boeren planten bomen Onlangs hebben al onze klanten hun bomen en struiken kunnen bestellen. Heb je deze bestelronde gemist, dan heb je nog tot 31 januari de tijd om je bestelling te doen. Het bestelformulier Boeren planten bomen kun je bij de administratie opvra gen of downloaden van onze website.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 33