Natuurwerkdag ée vp f* De Boom In 4-2009 Door Robert Wielemaker, medewerker SLZ Op de eerste zaterdag in november openden we traditiegetrouw het knotseizoen met de Natuurwerkdag, alweer voor de 9e keer. Na de veelbelovende voorgaande edities, was ook deze keer de verwachting dat er weer een record aantal deelnemers behaald zou worden. Echter, het werd een donkere, buiige novemberdag, waarbij we de zon geen moment te zien kregen. Het record werd dus niet gebroken. Toch zagen wij, als landschapsbeheer, flink wat lichtpuntjes om deze traditie voort te zetten. Een van die lichtpuntjes zagen we in de toename van het aantal locaties/organisaties dat mee deed op de dag (3 meer dan vorig jaar). Hierdoor had Noord-Beveland een (hopelijk blijvende) aantrek kelijke Natuurwerkdag. Door de inzet van beheerswerkgroepen, scouts, terreinbeheerders, verenigingen, jeugdwerk- groepen, gemeentes en stichtingen is het een geslaagde dag geworden. Met name dankzij de locatieleiders, die er elke keer weer in slagen om een werkdag op te zetten. Wij hopen dat we volgend jaar, tijdens de 10e editie, weer op jullie mogen rekenen. Iedereen kan nu al de datum in zijn of haar nieuwe agenda zetten: zaterdag 6 november 2010 Natuurwerkdag! Op Noord-Beveland ging Stichting Akkerleven samen met de speel- en leerboerderij en enthousiaste natuurouders aan de slag op en rond de boerderij. De aanwezige kinderen konden bezems maken, bladeren namaken en natuurlijk meehelpen op de boerderij. (Foto: Sylvia Tuinder)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 6