Opening van het personeelspad door Dhr. Adriaanse Dhr. van Hoven (foto: Jeroen Verschoore) landschap en cultuur, Dhr. Adriaanse, is zelf zeer geïnteresseerd in het onder werp. Hij is makkelijk te benaderen, weet waar hij het over heeft en is bereid hulp te bieden waar nodig. Financieel gaat het om bedragen van rond de 10.000, - jaarlijks. Voor sommige activiteiten, zoals ommetjes, bloemenranden en heggen, gaat het om bedragen van meer dan 100.000, - De jury stelde dat de gemeente Goes uitblinkt door een heldere visie en dat het bijzonder is dat deze gemeente initiatieven van burgers niet overneemt, maar er serieus naar luistert en mee beweegt met de voorstellen. De prijs werd uiteinde lijk toegekend aan de Limburgse gemeente Margraten, vooral omdat die er in is geslaagd het landschap als economische drager te benutten. Jammer natuurlijk dat Goes niet won, maar Margraten heeft de prijs zeker verdiend. Een belangrijke reden voor de nominatie van Goes is de aandacht die de gemeente geeft aan realisatie van ommetjes rond de stad en de dorpen. Aan realisatie hier van is de laatste jaren flink gewerkt. In 2008 werd in De Boom In gesproken over het ommetje bij Wilhelminadorp, over een verbinding naar het Vrouwenputje, over een verbinding tus sen Wilhelminadorp en Kattendijke en over het Jacoba van Beierenpad rond 's-Heer Hendrikskinderen. De verbinding naar het Vrouwenputje en de korte wandeling bij Wilhelminadorp zijn al gerealiseerd en de verbinding naar Kattendijke gaat voorjaar 2010 open. Een groot deel van het Jacoba van Beijerenpad volgt kort daarna. Bovendien heeft de dorpsvereniging van 's-Heer Arendskerke inmiddels plan nen ontwikkeld voor realisatie van een paar ommetjes rond het dorp. Goes krijgt zo langzamerhand een compleet netwerk van wandelingen dat mooi past in het provinciale wandelnet werk dat volop in ontwikke ling is. Hier en daar ontbreken er nog wel stukjes, maar daar wordt al over nagedacht; bijvoorbeeld verbindingen tussen Goes en de Zak van Zuid-Beveland en een verbin ding tussen Kattendijke en Wemeldinge. Het ommetje Wilhelminadorp en de verbinding tussen Wilhelminadorp en Katten dijke, genaamd het Perso neelspad, werden gelijktijdig geopend op donderdag 18 februari 2010. Een deel van het Jacoba van Beierenpad, met de naam Napoleonroute werd op zaterdag 27 februari geopend, de rest van het pad volgt eind mei 2010.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 13