Zak van Zuid- Beveland Aangeboden door de ANWB ter gelegenheid van haar 125 jarig bestaai www.zeeland.nl/nationaal- landschap. Belangrijke opgave in Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland is het aan trekkelijker maken van de gebieden voor bewoners en toeristen, de toegankelijkheid verbeteren en ondernemers erbij betrekken. Voorbeelden waaraan gewerkt wordt zijn o.a. het Landschappelijk Wandelnetwerk dat het hele Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland gaat bestrij ken. Maar ook de Domburgse Watergang op Walcheren, de uitbouw van de Stoomtrein in de Zak en het toegankelijk/ beleefbaar maken van onder delen van de Staats Spaanse Linies in West Zeeuws Vlaanderen zijn projecten waarmee de aantrekkelijk heid wordt vergroot. Ook is er volop aandacht voor de meer kleinschalige pareltjes. Zo wordt door SLZ gewerkt aan herstel van streekeigen erven en aan herstel van kleine cul tuurhistorische elementen. Wat merk je er als bewoner van? Nationale Landschappen zijn geen openluchtmusea, maar gebieden waar gewoon gewoond, gewerkt en gere- creëerd wordt. Hopelijk merk je er, als bewoner van zo'n gebied, meer van dan enkel het rijden langs de grote bruine gebiedsborden langs de snelweg. Vaak gaat het nu nog om maatregelen met het stem pel "werk in uitvoering" Geleidelijk aan zul je er als bewoner echter steeds meer van in je woonomgeving kunnen merken en in je vrije tijd van kunnen genie ten. Geprobeerd wordt om bewoners zoveel mogelijk te betrekken bij de activiteiten in het Nationaal Landschap. Zo wordt door SLZ samen met IVN een project uitgevoerd onder de naam Eigen Wijs Landschap. Daarnaast wordt 26 juni 2010 een publieks- dag georganiseerd. Op deze dag zijn alle bewoners en betrokkenen bij het Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland welkom. Deze dag staat tevens in het teken van het Zeeuwse Jaar van de Fiets. Een brochure met karakte ristieke fietsroutes in de drie deelgebieden en een foto wedstrijd zijn onderdelen en gedurende het hele jaar zijn er activiteiten rond het thema "fiets ook in het Nationaal Landschap". Deze zijn te lezen op www.jaarvandefiets.nl Kortom de status Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland, een visitekaartje voor een gebied om trots op te zijn. Een gebied waar je de veerkracht van een vaak overstroomd landschap kunt beleven. 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 19