Door: Robert Wielemaker, medewerker SLZ Werken in de ZtepétDuinen (foto: Pieter Vöèt§ Devrijwilligersdag van SU .„naenoudMjgSS Acrobatische SLZ'ers (foto: Pieter Voets) de hele dag, in volle glorie, op een onbereikbare plek in de kerk hoog boven de mensen. Na het voorle zen van het jury rapport, door SLZ directeur Foort Minnaard, werd de spanning opgevoerd omdat de naam van de winnaar op de zaag stond. Op een zeer ludieke wijze werd de felbegeerde gou den zaag met veel kunst en vliegwerk acrobatisch naar beneden gehaald door enkele SLZ'ers en toeschou wers. De winnaar werd ein delijk bekend; Henk Dalebout. Henk is in de afgelopen 15 jaar vrijwel onafgebro ken de motor geweest achter Werkgroep Actief Terreinbeheer (WAT). Op zijn eigen wijze coördineert hij de groep, die in al die jaren steeds in de winter om de twee weken actief is geweest, en soms als extraatje hadden ze ook nog zomeractiviteiten. Hij is vrijwel iedere werkdag zelf in de weer geweest met zaag en tang. Tevens legde hij fotografisch verslag van werk dagen, verzorgde de admi nistratieve afhandeling voor de subsidies en onderhield het jaarlijkse contact met SLZ en de natuur en vogelwacht Schouwen-Duiveland. Naast Henk waren de andere genomineerden: Frits Buningh, Erik Jan van der Meer, Marinus Kleppe. Volgend jaar willen we weer een vrijwilligersdag organiseren. De locatie/regio is nog niet bekend, maar de datum wel; zaterdag 12 februari 2011. Mocht je nog goede ideeën hebben, dan horen we het graag!

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 23