Wandelnetwerk Oost Zeeuws-Vlaanderen V „JSIT,, -- ■:<PLL~ •***#- I Diverse voorzieningen moeten worden aangebracht. Door Johan Calle, medewerker SLZ In 2007 verscheen de beleidsnota "Wandelnetwerk Zeeland" van de Provincie Zeeland. Het doel van het wandelnetwerk is het vergroten van de toegankelijkheid en de aantrekkelijk heid van het landschap voor wandelaars. Nu, drie jaar later, kunnen wandelaars al vele kilometers lopen over de nieuwe wandelpaden, zoals het Kiekendiefpad en het wandelnetwerk Sporen in de Zak van Zuid-Beveland. Afgezien van enkele ommetjes liggen de nieuwe paden tot nu toe allemaal boven de Schelde. Dit jaar zal de wandelaar uit Oost Zeeuws-Vlaanderen zijn wandelschoenen kunnen aanbinden, de voorbereidingen van het wandelnet werk zijn ook hier in volle gang. Voorbereiding Wandelnetwerk Oost Zeeuws-Vlaanderen is opgedeeld in twee deelgebieden. Fase 1 - het zuidelijke deel, realisatie eind 2010 Fase 2 - het noordelijke deel, realisatie 2012 De realisatie van het wandelnetwerk Oost Zeeuws-Vlaanderen wordt op een iets anders manier uitgevoerd dan bij de netwerken boven de Westerschelde. Boven de Westerschelde is SLZ vooral uitvoerder, in Oost Zeeuws- Vlaanderen wordt het project geleid door de gemeenten Hulst (Paul de Schepper) en Terneuzen (Bea Tolboom). Maar ook de inbreng van een aantal fanatieke wandelaars heeft er zeker toe bijgedragen dat de realisatie in een stroomversnelling terecht is gekomen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 26