Toen er in 2008 geld vrij kwam voor rea lisatie van fase 1 werd er in opdracht van beide gemeenten, en onder leiding van de gemeente Hulst gestart met de voorbe reidingen. Twee wandelplatforms werden opgericht die zich gingen buigen over mogelijke wandelroutes. De platforms bestaan uit vrijwilligers die hun eigen streek op hun duimpje kennen en goed weten waar de mogelijkheden liggen. Alleen of in kleine groepjes gingen ze er met kaartmateriaal op uit om routes te bedenken. Maandelijks kwa men de vrijwilligers bij elkaar om de ideeën te bespreken. Op deze wijze ontstond er een wandelkaart met veel mogelijkheden. Deze gegevens gingen vervolgens naar de betrok ken gemeenteambtenaar, die de paden naar eigen inzicht beoordeelde op haalbaarheid en er uiteindelijk een conceptwandelkaart van maakte. Stand van zaken De conceptwandelkaart fase 1 is klaar en bevat 180 kilometer wandelpaden. Een deel van deze paden loopt over particulier terrein of gaat over terreinen van instanties. Voor aanleg zijn we afhankelijk van hun mede werking. De ervaring leert dat een deel niet realiseerbaar zal zijn maar naar schatting zal er uiteindelijk 150 kilometer overblijven. De onderhandelingen met particulieren wordt momenteel uitgevoerd door de agra rische natuurvereniging "De groene oogst". De inventarisatie van de locaties voor de te plaatsen bewegwijzering is uitgevoerd door vrijwilligers en is voor een groot deel al gereed. De door vrijwilligers gemaakte kaar ten voor fase 2 zijn ook al ingediend bij de gemeente en worden binnenkort verwerkt in een conceptwandelkaart. Rol Stichting Landschapsbeheer Zeeland De agrarische natuurvereniging wordt bege leid door SLZ, en zodra zij overeenstemming hebben met eigenaren, wordt het contract opgesteld. Hierna kan gestart worden met de werkelijke aanleg van fase 1. Het grootse deel van het werk is dan van infrastructurele aard, zoals het bewegwijzeren van de wandelpa den, het maken van overstapjes en het plaat sen van verschillende toegangsborden. Deze werkzaamheden zullen voor het grootste gedeelte uitgevoerd worden door SLZ vrijwilligers. Ook in het beheer van de wandelpaden zal landschapsbeheer een rol spelen, o.a. het maaien van de boerenland paden. Rol vrijwilligers Een aantal vrijwilligers dat heeft meege holpen met het wandelnetwerk van Oost Zeeuws-Vlaanderen heeft toegezegd ook te willen helpen bij de aanleg ervan. Waarschijnlijk zullen er ook enkele wandel- vrijwilligers uit andere regio's hier behulp zaam zijn. Zij beschikken over de benodigde ervaring om andere groepen op te starten. Voor de aanleg, en in een wat later stadium ook voor het beheer, zijn we op zoek naar een aantal nieuwe wandelvrijwilligers uit

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 27