collegialiteit in haar nieuwe werkkring. Binnen SLZ is Sylvia projectleider wandelnetwerk Walcheren, het aanspreekpunt voor contac ten met de pers en werkt tevens binnen de afdeling kennis en kwaliteit. "Ik werk op het moment aan een folder voor kinderen die met hun klas en SLZ het veld in gaan, en een brochure met praktische tips voor het herstel van cultuurhistorische elementen. En ik ben druk met de zoektocht naar het mooiste erf van Zeeland, waarvan de eigenaren in mei de erftrofee 2010 in ontvangst mogen nemen". Johan Palm Nog een maar paar jaartjes en dan gaat Johan met pensioen. Maar al wil zijn lijf niet meer alles wat hij vroeger kon, oud voelt hij zich nog niet. Eigenlijk zou hij best vijf dagen in de week bij SLZ willen werken, want het bevalt hem goed. Maar hij is gedeeltelijk afgekeurd, tot zijn spijt. Dus werkt Johan nu drie dagen in de week in het landschapsonderhoud. "Op donderdag werk ik altijd op de buiten plaatsen vertelt Johan, dat doe ik graag. Het is veel schoffelwerk. Hoogstamfruitbomen snoeien ligt me minder. Ik heb wel ervaring in het groen. Maar het is hier wel anders: bij vori ge werkgevers werden de gesnoeide takken en het maaisel opgeruimd, terwijl het bij SLZ meestal moet blijven liggen. En wanneer er gemaaid wordt, moetje bewust stukken over slaan, ook iets nieuws voor mij. Maar ik vind het prima hoor. De sfeer bij SLZ is prettig. Je wordt niet opgejaagd. Dat heb ik ook wel eens anders meegemaakt. Ik heb dan ook op heel veel verschillende plaatsen gewerkt en allerlei soorten werk gedaan". Johan heeft inderdaad een lange loopbaan achter de rug. Als elfjarige kwam hij met zijn ouders vanuit Indonesië naar Nederland. Na zijn schooltijd en dienst plicht heeft Johan veel verschillende banen gehad, waarvan een lange tijd in het baanon- derhoud bij de NS. "Dat heb ik 24 jaar gedaan, dat was een goede tijd. Als NS medewerker mocht je toen gratis met de trein reizen, dat mag tegenwoordig niet meer". Hij is getrouwd geweest en heeft zes kinderen. Na zijn schei ding is Johan zijn baan bij de NS kwijtgeraakt. "Daarna heb ik weer van alles aangepakt, vaak via het uitzendbureau. Ik werkte in de mos sels, in een conservenfabriek, als meewerkend voorman in de groenvoorziening en op nog veel andere plaatsen", vertelt Johan. "Vorig jaar verhuisde ik van Vlissingen naar Middelburg. In Vlissingen woonde ik in een flat zonder lift, en dit werd lastig. In Middelburg kon ik snel terecht in een flat met een lift, in Vlissingen helaas niet. Ik mis de zee hier wel, want ik loop liever een eindje langs het water dan een rondje door de stad. En ook om het vissen, want zeevissen is mijn grootste liefhebberij". Verder houdt Johan van een potje biljarten en vind hij het leuk om dansavondjes te bezoeken. ''Maar ach, nog een paar jaar", zegt Johan, "en dan hoop ik weer weg te gaan uit Middelburg. Als ik met pensioen ga, wil ik graag terug naar Indonesië. Een vriend van me heeft dit ook gedaan en hij heeft het daar goed. Ik wil daar ook graag heen". 30

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 32