Kort nieuws Stage Erftrofee 2010 Er zijn 42 inzendingen binnengekomen. Uit alle regio's van Zeeland zijn foto's en beschrij vingen van hele mooie erven ingezonden. Een groot aantal daarvan past prachtig in het streekeigen landschap en vele voorbijgangers zullen daar vast regelmatig van genieten. Op vrijdag 28 mei om 14.00 u maken we de prijs winnaars van de Erftrofee 2010 bekend. Harry van Waveren, gedeputeerde van de provincie Zeeland zal hiervoor de ereschildjes uitreiken. Hoogstam fruitdagen Gezien het succes van de voorgaande jaren, willen we komend jaar in totaal 4 dagen de fruitpers naar Zeeland halen. Naast het laten persen van je eigen fruit tot heerlijke sap kun je er terecht om je fruit te laten determineren, is er dikwijls een excursie, zijn er kraampjes van allerlei organisaties en echt nog veel meer. Zodra de data definitief zijn kun je dit vinden op onze website. Buitenlui actief Komend jaar worden er weer excursies gehou den, en zelfs iets meer dan voorgaande jaren. In iedere regio in ieder geval twee, waarvan een algemene erf excursie die openbaar is voor iedereen. Tevens wordt er een excursie gehouden met een bepaald thema, die alleen toegankelijk is voor onze vaste klanten. Het enige wat veranderd is, is dat er een vrijwillige bijdrage van 5,- zal worden gevraagd. Sandy de Haas en Alex de Smet zijn aan hun laatste jaar bezig aan de hogeschool te Larenstein (Bos- en Natuurbeheer). Ze komen bij SLZ afstuderen rondom het thema drink putten. Ze proberen biologische gegevens (met name doel- en Rode lijst soorten), fysische omstandigheden en chemische parameters van drinkputten te koppelen. Daarvoor doen ze literatuur en veldonderzoek. Bas van der Maas is derdejaars student 'Bos- en Natuurbeheer' aan Helicon in Velp. En loopt bij SLZ t/m juni een 'kantoorstage', op het gebied van cultuurhistorie, kleine bosjes en enkele andere projecten. 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 33