Bijvoorbeeld omdat het erf geen buitenplaats geweest bleek te zijn of omdat de eigenaar toch niet meer wilde meewerken. Er zijn echter maar 20 plaatsen beschikbaar in het project en die zijn nu dus allemaal bezet. De overige vier buitenplaatsen staan nog op een wachtlijst. Voor de looptijd van het project is verlenging aangevraagd, zodat de einddatum niet in november 2010 valt, maar in mei 2011. Om ook eens andere verborgen buitens te bekijken, hebben wij onlangs een fietsex- cursie rond Oostkapelle georganiseerd. Zo kwamen we onder andere langs Cranenstein, waar een gedeelte van de oude gracht wordt hersteld. Leuk om te vertellen is dat hiervoor eerst een archeologisch onderzoek uitgevoerd moest worden door de Walcherse Archeologische Dienst (WAD). Ook fietsten we langs Swanenburg, waar verschillende ele menten worden opgeknapt. De voortuin krijgt een nieuwe uitstraling met meer structuur. Dit gebeurt door middel van grindpaadjes en buxushaagjes. Aan de oostgevel van het woonhuis is het oude centrale punt van de buitenplaats gelegen. Om dit meer accent te geven komt er een halve cirkelvormige ligus terhaag en een aantal laanbomen. In het wei land ernaast planten we nieuwe laanbomen aan om de oude lanenstructuur meer te laten opvallen. In het najaar houden we een excursie voor het grote publiek. De plaats en datum worden later bekend gemaakt en kun je te zijner tijd vinden op onze website www.landschapsbeheerzeeland.nl. Excursies Verborgen Buitens Excursie langs de Verborgen Buitens. Foto: Ton de Koning

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 10