Altijd hetzelf wandelen? Nee hoor! Foto: Meet Me Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ De eerste fase van het project 'Sporen in de Zak van Zuid-Beveland' is in 2009 afgerond. Naast de aanleg van routes is op diverse plaatsen beplanting aangelegd of vernieuwd. Er is hard gewerkt want zelfs fase twee van dit project; de aanleg in de rest van de Zak en het maken van verbindingen naar Walcheren en het Kiekendiefpad, is op donderdag 27 mei jl. officieel geopend. Langs de routes leer je veel over de ontstaansgeschiedenis van het gebied via het 'Zakboekje'. Dit is een naslagwerk om bezoekers te informeren over de (gehele) omgeving. Hierin wordt het gebied beschreven aan de hand van tien thema-wandelingen, o.a. over de ontstaansgeschiedenis, cultuur via gedichten en een belevingspad voor kinderen. Dit Zakboekje en de bijbehorende routekaart is te koop bij het VVV. In 2009 is ook een start Voor de werkzaamheden rond de aanleg van de wandelpaden is nu een speciale vrijwilligersgroep, team "Infra", geformeerd. Deze groep van ca. 35 mensen voert regelmatig controles uit en verricht reparaties. Door middel van (gps-)kaarten en inventarisaties zijn de routes in kaart gebracht. Vrijwilligers controleren deze routes en geven eventueel gebreken door. De onderhoudsploeg van SLZ of team "Infra" zelf zorgt vervolgens voor het herstel. Opening wandelnet "Sporen in de Zak" mei 2010. Wandelnetwerken in 2009 en 2010 Was je vroeger al blij dat er een fatsoen lijk begaanbaar pad was waarover je fijn kon wandelen, tegenwoordig zijn er diverse routes te kiezen. Als het aan de Provincie Zeeland ligt komt er de komen de 7 jaar zo'n 1200 kilometer aan routes bij, waarvan ruim 100 km over boeren land of onverhard terrein en worden, waar mogelijk, gecombineerd met land schapsversterking. Lees verder en je zult ontdekken dat onze vrijwilligers en SLZ de afgelopen jaren veel hebben gedaan om deze doelstelling te bereiken. Team Infra Leden van team Infra bezig met het inventariseren in de Zak van Zuid-Beveland. 12

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 14