«g •.-s& gemaakt met het wandelnetwerk Walcheren. De eerste stap is het opstellen van een wensenkaart voor de toekomstige routes, een groep van ongeveer 20 vrijwilligers is hiermee bezig en zal in 2010 verder gestalte krijgen. Ommetjes in 2009 en 2010 Ommetjes zijn kleine wandelingen van drie tot zeven kilometer, meestal rond de kern van een dorp, een woonkern of een bezoekerscentrum. In 2009 hebben we vier nieuwe ommetjes gerealiseerd. Het ommetje St. Laurens (Middelburg) werd op "Walcherse wijze" bij Hof Popkensburch door Wethouder Kool-Blokland geopend. Door het snoeien van wat takken kwam de toegang tot het oude kerkpad vrij waardoor een wandelend echtpaar in Walcherse kledij het wandelpad kon betreden. In Goes werd het pad naar het zogenaamde Vrouweputje geopend. Wethouder Adriaanse kreeg het even zwaar toen hij het 'Personeelspad' (tussen Wilhelminadorp en Kattendijke), moest openen. Hij 'mocht' een kruiwagen vol met aardappels over het wandelpad duwen. Dit liet hij zich natuurlijk geen tweede keer gebeuren, dus zetelde hij zich gemakkelijk in een antieke koets om zich over de Napoleonroute ('s-Heer Hendrikskinderen/ Wissekerke) te laten rijden, die hij vervolgens officieel voor geopend verklaarde. De Napoleonroute is onderdeel van het onlangs geopende Jacoba van Beierenpad. In april dit jaar is het themaommetje "De Zeêuwse Riempjesroute" in Ellewoutsdijk geopend door mevrouw M. Eveleens. Niet alleen het zonnige weer en het gezellige draaiorgel hebben de opening tot een succes gemaakt, maar zeker ook de inspanningen van diverse vrijwilligers waaronder Joop Rooze. In Zeeuws-Vlaanderen is verder gewerkt aan het ommetje Hoofdplaat, wat 10 juni jl. is geopend. Ook het ommetje ''s-Heer Arendskerke', 't Hogepad' (tussen Kloetinge en Wemeldinge) en ommetje Ritthem staan in de planning van de tweede helft van 2010. Verder borrelen er volop nieuwe ideeën voor wandelpaden bij SLZ en haar (wandel)vrijwilligers, zo wordt er bijvoorbeeld nagedacht over het Parlevinkerspad (Hansweert) en het Hollestellepad (Wemeldinge). Kortom, wandelaars en vrijwilligers hoeven zich in Zeeland de komende jaren niet te vervelen! Opening Napoleonpad. Foto: Sylvia Tuider 13

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 15