—jdï' Het "mooiste" erf van Zeeland in 2010 2010 ■rven leven! Zo mooi waren de erven van de inzenders dat we hier met de twee andere organisaties (Zeeuwse Land- en Tuinbouw Organisatie/ ZLTO en de Boerderijen Stichting Zeeland/ BSZ) een visitekaartje voor het streekeigen erf in zien. Dat hebben we dan ook gemaakt in de vorm van een kaartenboekje waarin 24 erven, of delen ervan, staan afgebeeld. Deze ansicht kaarten kun je uitscheuren en versturen of gewoon zelf houden. Meer informatie hierover kan je vinden op onze website. Ook hoe je aan dit prachtige kaartenboekje kunt komen. De voorzitter van de BSZ, Johanna Boogaard- Quaack, benadrukte de rol van de erfeigenaar, die toch vaak zelf veel investeert om de boer derij goed op te knappen en te onderhouden. Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ Het erf leeft en ook de Erftrofee leeft bij inwoners van Zeeland. Nu we dit jaar de Erftrofee hebben uitgebreid met een publieksprijs hebben vele Zeeuwen geko zen welk erf zij het mooiste sieraad van Zeeland vinden. Lezers van de PZC en van BN/De Stem vonden een overzicht met foto's van 6 geselecteerde boerderijen in hun vertrouwde krant. De website van de PZC stond bol van de informatie over deze erven en met een druk op de knop kon je stemmen op jouw favoriete erf. Kaartenboekje Een boekje met ansichtkaarten van de deelnemende boerderijen. Er hebben maar liefst 442 mensen gestemd. Van de erven die hiervoor geselecteerd waren heeft Familie Van der Tas de publieksprijs gewonnen. Veel erven waren erg mooi, met een grote soortenrijkdom van steenuilen tot kamsalamanders, van beuken tot lei moerbeien. Uit de inzendingen blijkt dat er enorm veel erfeigenaren gemotiveerd bezig zijn met een levend streekeigen erf, passend in ons landschap. Toelichting "We kijken zowel naar historische als naar moderne boerderijen. Ze kunnen allemaal een streekeigen beeld nastreven". De spreker van de ZLTO, Peter 14

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 16