J waarom ze deelname aan de Erftrofee zo belangrijk vinden. Als aardigheidje ontvingen alle sprekers en winnaars een biologisch groenteabonne ment van het land van 't Hof Welgelegen om de smaak van streekeigenheid nog meer te beleven! Familie Van der Tas uit Hengstdijk De Arendshoeve van de familie Honkoop Oordeel jury Lilianne van de Ha, die namens de ZLTO zitting nam in de jury (overige juryleden waren Co Krijger van de BSZ en Theo Aernoudts van SLZ) belichtte het oordeel van de jury op de 1e prijswinnaar als volgt: "De Kettinghoeve in Tholen is een monumentale en cultuur historische boerderij uit 1650 en heeft nog de karakteristieke gebouwen uit die periode. De moderne agrarische bedrijfs gebouwen, met grote loodsen zijn gescheiden van het histo rische erf. De bebouwing geeft een ontwikkeling weer van de verschillende naoorlogse bouwtypen: stenen gebouwen, loods van betonplaten tot en met de damwandloods. De aanwezige beplanting inte greert de modernere bebou wing met het historische com plex en zorgt voor landschap pelijke inpassing. Met aan dacht en zorg is de historische bebouwing gerestaureerd. Het dilemma van instandhouding en het herbestemmen is onder andere zichtbaar bij de restau ratie van de bakkeet, annex het wagenhuis. Deze prijswinnaar is een voorbeeld van hoe een bestaande boerderij zich heeft ontwikkeld tot een modern, hedendaags bedrijf met herbe stemming tot gastenverblijf". Na de uitreiking hebben de drie organisaties verteld 16

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 18