elementen en eventueel ook aannemers, hier waardevolle tips uithalen. Het losbladig systeem zal bestaan uit tek sten en technische tekenin gen die ondersteund worden met foto's. Het wordt dus een soort handboek, bestaande uit afbeeldingen met toelichting. Het is niet de bedoeling om mensen om te vormen tot bouwkundigen, maar wel dat ze een beetje mee kun nen praten en zich enige bouwkundige termen eigen kunnen maken. Dat is handig wanneer men met restauratie aan de slag wil. De omschrij vingen zijn ook te gebruiken bij een aanvraag voor een prijs bij een aannemer. Sinds 10 jaar is het mogelijk om subsidie te krijgen voor het herstel van kleine cultuurhistorische elementen. Vaak gaat het om een "steuntje" in de rug. Een belang rijker aspect is misschien wel de vaktechnische achter grond van de te gebruiken materialen en aan te leggen elementen. Frans Rothuizen heeft SLZ hierbij vanaf het begin af aan met raad en daad bijgestaan als bouwkun dig adviseur. Frans is beroepsmatig actief geweest als architect met veel gevoel en respect voor cultuurhisto rie. Zijn beroepsmatige kennis en ervaring wordt samen met de praktische ervaring in de vorm van een losbladig systeem aan het papier toevertrouwd. Het doel van het gidsje is een bijdrage te leveren aan het behoud en herstel van kleine cultuurhistorische elementen. Naast de medewerkers van SLZ en de adviseurs van de Boerderijen Stichting Zeeland, kunnen ook eigenaren van de Bouwkunde 20 Restaureren of nieuw laten maken? Foto: Robert Wielemaker

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 22