Momenteel vindt de uitwer king van de vormgeving plaats en worden foto's verzameld ter illustratie. Het streven is om voor de winter van 2010 de eerste 25 hoofdstukken klaar te hebben en te presenteren. Naast het losbladig systeem bestaat het voornemen de informatie via diverse web sites beschikbaar te stellen. Wij willen het geheel ook gebundeld te koop aanbie den aan belangstellenden. Onderwerpen die aan bod komen zijn: metselwerk en metselverbanden, voegre- paraties, mortel, daken, dak pannen, dakramen, schoor stenen, goten en dakranden, hang- en sluitwerk, kleuren en verf, vochtige muren, bestrating en terreinverhar dingen. Het losbladig systeem heeft het voordeel dat het boekje later nog uitgebreid/ aangepast kan worden met andere onderwerpen. De vraag wordt ook niet uit de weg gegaan of je nieuwe materialen en nieuwe technieken mag toepassen bij historische gebouwen. Eigenaren die zelf van plan zijn om werkzaamheden te verrichten kunnen daar over geïnformeerd worden middels de bladen met het betreffende onderwerp. Zij vinden daar regelmatig een kritische noot. Vanzelfsprekend bij de keuze in materialen en technieken maar zeker ook als het gaat om vormgeving. De adviezen zijn gericht op respectvol behoud van cultuurhisto rische elementen en het behoud van de historische en streekeigen waarden. Zoals gezegd, zijn we nu nog druk bezig om alles in gereedheid te brengen. Zodra het gidsje klaar is, zullen we daarvan melding maken, onder andere via onze web site. Het cultuurhistorisch verantwoord restaureren van gebouwen. Foto: Theo Aernoudts fix:. Status Kritisch Interesse 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 23