vrijwilligers mooie herinneringen boven. Op deze locatie voert SLZ al jarenlang het ecologisch maaibeheer uit wat heeft geleid tot een interessante vegetatie. Kreek of weel? Na een bezoek aan Fort Ellewoutsdijk zijn we noordwaarts vertrokken richting Kwadendamme. Bij de 'Zwaakse Weel' volgde een discussie of het nou een kreek of een weel is, waarbij we tot de bevredigende conclusie kwamen dat het zowel een kreek als een weel is. Want een kreek is een binnengedijkte zeearm en een weel is een dijkdoorbraak of spoelgat. De Zwaakse Weel is eigenlijk het restant van een oude kreek. Deze uitloper van de Schelde werd afgedamd en is geleidelijk aan ingepolderd. De Zwaakse Weel is een van de grootste natuurgebieden in de Zak van Zuid-Beveland. Het gebied heeft een rijke flora en het is zeer belangrijk voor vele soorten watervogels. Sporen in de Zak Om de rondraaiende beweging van het fietsen eens af te wisselen, hebben we bij de Bergweg een stukje gewandeld door het weitje van de familie Vermin. Door dit mooie weitje loopt een wandelpad die ook opgenomen is in wandelnetwerk 'Sporen in de Zak'. Arthur Stijns heeft hier, als expert in de aanleg van wandelpaden, wat verteld over zijn werk als vrijwilliger. Ook hebben we nog een blik geworpen op hoeve 'Van der Meulen'. Aanrader De route die wij deze dag hebben gefietst is een erg mooi traject. Er zijn veel mooie natuur- en landschapswaarden te zien en daarom zeker aan te raden. Met het mooie weer die dag, de sleedoorn en peren die wél in bloei stonden en niet te vergeten de enthousiaste vrijwilligers was het een fantastische dag. 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 25