is niet meer icterievuurbestrijding weer veilig Door: Johan Calle, medewerker SLZ 'Dit is Brammetje. Foto: Johan Calle s Al jaren is SLZ actief met het bestrijden van bacterievuur in Zuid-Beveland. Vele meidoorns worden elk jaar op deze ziekte gecontroleerd. In het algemeen vindt dit plaats in een tamelijk veilige werkomgeving. Een uitzondering hierop was het weiland achter het erf van familie Lokerse in 's-Heer Arendskerke. Daar lag het domein van stier Brammetje. Zijn naam mag dan vertederend klinken, de werkelijkheid was anders. Brammetje was een gevaarlijke woesteling van groot formaat, zijn reputatie gevreesd. Zaag als wapen De meeste meidoorns die we controleren staan in weilanden. Koeien, paarden en rammen kunnen tijdens bacterievuurbestrijding soms wat lastig doen en ons werk hinderen maar over het algemeen leidt dit niet tot grote problemen. Even dreigen met de grote telescoopzaag en laten zien dat jj de baas bent helpt al een heel eind. In het weiland bij de familie Lokerse werkte dat echter niet. Bacterievuurbestrijding diende daar met de grootste voorzichtigheid en zeer behoedzaam uitgevoerd te worden. Op dit perceel was Brammetje namelijk de absolute baas. Bacterievuurbestrijding in de Zak van Zuid-Beveland, maar ook op Walcheren en op Zeeuws-Vlaanderen. Foto: Robert Wielemaker Eerste kennismaking Mijn eerste kennismaking met Brammetje was tijdens bacterievuurbestrijding in 2007. Ik had wel het een en ander gehoord over Brammetje maar dacht aanvankelijk dat het niet zon vaart zou lopen. Achter de stallen van de familie Lokerse ligt het beruchte perceel. Gewaarschuwd door collega's maar vol moed en een beetje stoer loop ik het erf over, op weg naar het weiland. Daar sta ik dan, voor het eerst, oog in oog met Brammetje. Al gauw zie ik in dat bacterievuurcontrole in zijn territorium een hachelijke zaak wordt en besluit deze meidoorns maar op grotere afstand te beoordelen. Voor het naastgelegen perceel hoef ik niet dóór zijn territorium maar wel erlangs. Slechts één enkel dun schrikdraadje scheidt ons van

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 28