het jaarverslag 2009 Op de Middelplaten in het Veerse Meer is 784 uur beheerswerk gedaan t.b.v. de noordse woelmuis; In 8 duinvalleien werd gemaaid, geharkt en is struweel afgezet. Het beheer heeft succes, want de beoogde kleine parelmoervlinder, blauwvleugelsprinkhaan en levendbarende hagedis werden er waargenomen; 59 vegetatieopnamen middels streeplijsten werden gedaan voor verschillende projecten; 16.950m bloemdijk werd hersteld en geïnventariseerd; 23 agrariërs legden 30 ha akkerrand aan t.b.v. het creëren van meer akkernatuur (zie ook artikel); 30 bijzondere rassen werden opnieuw opgekweekt, 9 collectieboomgaarden gerealiseerd; Tijdens de 3 publieksdagen hoogstamfruit werden 73 verschillende oude fruitrassen ten toongesteld, 70 mensen lieten in totaal zo'n 11.000 kg fruit verwerken tot sap en 45 keer werd een beroep gedaan op het vrijwilligerspanel om fruitrassen op naam te brengen (zie ook artikel); 1 september werd de nieuwe website gelanceerd. Tot en met 31 december bezochten 3192 mensen de nieuwe website. De helft daarvan had onze site nog nooit bezocht; SLZ was op 8 verschillende locaties met een informatiestand aanwezig, heeft 11 lezingen gegeven, 19 keer een excursie verzorgd, 11 bijeenkomsten georganiseerd buiten projecten om en daarnaast nog 12 activiteiten speciaal voor buitenlui; Daarnaast werden er 10 cursussen voor vrijwilligers, 5 voor medewerkers en 4 voor particu lieren georganiseerd; De Boom In verscheen 4x per jaar in een oplage van 1350 exemplaren. Een nieuwe redactie werd samengesteld bestaande uit 4 personen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 5