H& In 2009 waren onze fruitdagen zo succesvol dat we zelfs mensen moesten teleurstellen. In september 2009 heb ben we twee dagen bij Hoeve van der Meulen te 's-Heer Abtskerke met de Mobipers gestaan. De eerste dag zijn er 18 mensen langs geweest 3700 kg) om hun fruit te persen en de tweede dag 32 mensen 4000 kg). De tweede dag was een publieksdag. Er zijn een paar honderd bezoekers langs de kraam gekomen. Ook maakten velen gebruik van de informatie die de fruitdeskundigen verschaften. Door te discus siëren, kijken, ruiken en zelfs een stukje te proeven konden ze het samen eens worden welk ras iemand had meegenomen. Een groepje (oudere) bezoekers was het er helemaal mee eens: oude rassen smaken beter dan de nieuw geïmporteerde exemplaren. In oktober 2009 is de Mobipers 1 dag in Zaamslag geweest en ook deze dag was de Mobipers de hele dag bezig om het fruit van de 30 eigenaren te persen. Op vrijdag 24 september staan we met de Mobipers op het ter rein van het landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor op Schouwen-Duiveland, op zaterdag 25 september zijn we te gast bij de familie Buijsse te Aardenburg in Zeeuws-Vlaanderen en op vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober staan we in Veere (Walcheren) bij Theeschenkerij De Blauwe Reiger. Heb je minimaal 3 fruitkisten vol met fruit, dan kun je je eigen fruit al laten persen tegen een vergoeding van 1,- per liter. Aanmelden is verplicht, want er is maar beperkte ruimte. Kijk op onze website (www.landschaps- beheerzeeland.nl/agenda) voor meer informatie en hoe je je kunt aanmelden (in het hoogseizoen worden alleen appels en peren geperst). Fruitdagen In 2010 laten we de Mobipers ookweer naarZeeland komen. Vanwege het succes van vorig jaar, komt de Mobipers nu 4 dagen naar Zeeland.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 7