ESJOTl gen Buitens hrnt't. NiSaSii Verborgen, ma rnr rnw Mzicnwaw erker SLZ *IBWI I-....-: V, v'.V, Vv Sommige onderdelen zijn nog goed zichtbaar, hier het toegangshek van 't Buiten "Zeeduin" te Oostkapeiie. f van de voorma lige buitenplaatsen op Walcheren zijn in de afge lopen eeuwen verloren gegaan. Verworden tot een gewone boerderij of zelfs helemaal van de kaart verdwenen. Toch zijn er nog een aantal buitenplaatsen terug te vinden. Dan denk ik niet alleen aan de verschil lende plaatsen in de Manteling waar sommige buitenplaatsen hun status nog steeds hebben. Maar verspreid over Walcheren zijn er nog verschillende 'verborgen buitens'. In het derde nummer van De Boom In van 2009 is al 't Hof Zoetendale Deze voormalige buitenplaats ligt aan de Zoetendaalseweg, halverwege tussen Grijps- kerke en Serooskerke. In de Middeleeuwen stond op deze plaats een klooster en in de 17e eeuw is het terrein omgevormd tot buitenplaats. Aan het einde van de 18e eeuw is er eigenlijk al geen sprake meer van een bui tenplaats. Nu zijn er op deze buitenplaats nog slechts een aantal elementen van vroeger aanwezig. Zo zijn er nog gedeelten van de oude gracht en lanen over de verborgen buitens geschreven. Toen stond het project echter nog aan het begin van de uitvoeringsfase. In het afgelopen wintersei zoen zijn er op een aantal locaties werkzaamheden verricht; Het Munnikenhof te Grijpskerke, 't Hof Zoetendale te Serooskerke, Huize De Griffioen en Hof Welgelegen te Middelburg. Daarvoor waren er in de nazomer al graaf en bagger werkzaamhe den verricht op de volgende locaties: Huis ten Duine en Hofstede Duno te Oostkapelle en Ravenstein te Grijpskerke. Verschillende van deze acti viteiten hebben ook de krant gehaald. In dit stukje worden de werkzaamheden op twee verborgen buitens uitgelicht, namelijk 't Hof Zoetendale en Huize De Griffioen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 8