'rmiwwpmt Zoetendale aan het begin van de 17e eeuw. zichtbaar. Het idee op deze locatie was om het laantje naast de oude gracht beter zichtbaar te maken en te accentueren door mid del van de aanplant van een dubbele rij lindes. De plantwerkzaamheden zijn uitgevoerd door de uitvoe- rings- en vrijwilligersploeg van SLZ in samenwerking met de eigenaar. In een ver volgfase van het project is het de bedoeling dat vroe gere zichtlijnen weer beter zichtbaar worden vanaf de Zoetendaalseweg en vanaf het dorp Serooskerke. Hierdoor krijgt de voorbij ganger een indruk van de grootsheid van deze voor malige buitenplaats. Huize De Griffioen Deze buitenplaats ligt in Middelburg en grenst aan de Domburgse watergang en Park De Griffioen. In de 17e en 18e eeuw was dit een grote buitenplaats die zelfs aan de overzijde van de Domburgse watergang een overtuin had. Nu is enkel het gerenoveerde gebouw met bijbehorende theekoepel en het Grand Canal nog zichtbaar. Deze waterpartij is vrij uniek omdat er aan het uiteinde een exedra ligt. Dit is een kom waarin het water uitkomt. Dit is niet altijd zo geweest. Op kaarten van rond 1800 is te zien dat het eerst twee gescheiden waterpartijen zijn geweest die later aan elkaar zijn gevoegd. De werkzaamheden die plaats hebben gevonden waren gericht op het water. Het is namelijk de bedoeling dat het niet zomaar gezien wordt als sloot, maar als onderdeel van de voormalige buitenplaats. Er zijn daarom aan weerszij den een aantal laanbomen geplant om de loop van de waterpartij te accentueren. In de zomer van 2010 wordt aan het begin van het Grand Canal een informatiepaneel geplaatst. In totaal zijn er in het project Verborgen Buitens inmiddels 32 aanmeldingen binnen gekomen. Hiervan zijn er echter al acht definitief afge vallen om diverse redenen. 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 9