Weekendgroepen Wilgen knotten en ecologisch maaibe- heer. Dat zijn de bouwstenen van SLZ. Het onderhoud van (groene) landschap selementen legde de roots voor onze stichting. In de loop van de tijd is er bij SLZ veel veranderd. Niet alleen zijn er andere werkvelden bijgekomen, maar ook zijn onze originele werkzaamheden enorm uitgebreid. Denk maar eens aan de Boomfeestdag, werkdagen met scholen en de Natuurwerkdag. Veel van deze acti viteiten worden nu structureel opgepakt, wat resulteert in een groeiende groep (nieuwe) mensen die in aanraking komt met het natuur- en landschapsbeheer. Het merendeel van deze mensen vormt een 'allround groep' die allerlei werk doet. Echter een aantal vrijwilligers heeft zich toegelegd op een specifieke taak, zoals bijvoorbeeld de snoei van hoogstamfruit. Onder dit werkveld vallen de volgende groe pen waar vrijwilligers actief zijn: Doordeweekse groepen Hoogstamfruitsnoeiploeg Buitenplaatsploeg Begeleiders werkdagen Weekendgroepen Op zaterdagen, vooral in het winterseizoen (november t/m maart), trekken tientallen vrij willigers gewapend met zaag en takkenschaar het Zeeuwse platteland in. Bij particuliere eigenaren en bij terreinbeheerders knotten zij wilgen, dunnen bosjes of zetten hakhout en heggen af. In iedere regio van Zeeland zijn één of meerdere groepen actief, dus altijd in de buurt. Deze groepen zijn zelfstandig, hebben een eigen coördinator en een eigen naam. Wij ondersteunen deze groepen met gereed schap, cursussen, werklocaties, enz. 10

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 12