mm.Robert wiejimtikef n Weekendgroep pèrkgroep Landschapsverzorging Walcheren plant een heg op Walcheren. Het feit dat diverse regionale groepen al lan ger dan 10 of 20 jaar actief zijn, bewijst wel dat het écht plezierig werk is. Zij zijn een vaste waarde voor natuur en landschap. Een aantal groepen organiseert ook in de zomer werkda gen. Zij houden zich dan bezig met ecologisch maaibeheer. Hierdoor zorgen zij dat waarde volle vegetaties behouden blijven en dat deze zich verder kunnen ontwikkelen. Vlinder- en insectenbeheer is daar een belangrijk onder deel van. Meedoen Op de laatste pagina van deze De Boom In, vind je de contactgegevens van de groepen in elke regio. Je kunt vrijblijvend eens bellen om kennis te maken en misschien jezelf aan te sluiten bij die groep. Een goed moment om gewoon eens mee te doen is de jaarlijkse Natuurwerkdag (elke 1e zaterdag van novem ber). Je kunt deze dag gewoon aansluiten en deelnemen. Stichting Landschapsbeheer Zeeland is er trots op om de mensen die actief zijn in natuur- en landschap te ondersteunen met raad en daad. Meer info: Algemeen: Pieter Voets, 0113-23 09 36. pieter.voets@ slz.landschapsbeheer.nl Regionale groepen: zie de laatste pagina van De Boom In. Drijfveren De ene vrijwilliger vindt het belangrijk om fysiek en sociaal actief te blijven, de ander doet het weer om het mooie landschap in stand te houden. Je komt op prachtige plekjes waar je zelf nooit naartoe zou gaan. Dat kan zijn omdat je niet verwacht dat het daar zo mooi kan zijn of omdat je deze plekjes niet eens weet te vinden. Een hele dag binnen zitten, is voor de meeste mensen verre van ideaal. In dit werk begeef je je in de vrieslucht of onderneem je een klus met een frisse wind rond je kop: heerlijk! En daarna gezellig een bak koffie drinken met de eigenaren en ande re vrijwilligers.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 13