Doordeweekse landschapsonderhouds- groepen Het woord zegt het al een beetje, dit zijn groepen die werken op (vaste) doordeweekse dagen. De deelnemers zijn voornamelijk mensen die klaar zijn met hun betaalde baan en/of het prettig vinden om actief te zijn in het land schap. Omdat er kleine verschillen zijn hebben we deze opgesplitst in twee regio's. Noord- en Midden Zeeland 's Winters zijn er meer vrijwilligers actief waardoor we een doortastende ploeg paraat hebben op maandag, woensdag en vrijdag. De werkzaamheden bestaan dan uit knotwerk, plantwerk en het dunnen van bosjes. In de zomer is er op vrijdag een groep actief met het afharken van locaties voor ecologisch maaibeheer. Als er 's zomers meer vrijwilligers interesse hebben, willen we ook op een andere dag een groep starten. De vrijwilligers die 's zomers niet elke week op pad willen maar wel zo nu en dan, kun nen zich aansluiten bij de 'Vrijwilligerspool' Voor hen bieden we een aantal werkdagen aan waaruit men kan kiezen. Vaak vinden deze werkdagen plaats op mooie locaties van Staatsbosbeheer of Waterschap. Zowel in de zomer als in de winter kunnen we altijd nog gemotiveerde vrijwilligers gebruiken. Meer informatie op onze website bij'informatie voor vrijwilligers'of kijk op natuurwerk.nl Zeeuws-Vlaanderen In Zeeuws-Vlaanderen is een grote groep vrij willigers actief. Zij zijn gemiddeld 4 dagen per week op stap om diverse werkzaamheden te doen. Zo werken zij regelmatig met de bos- en motormaaier. Diverse vrijwilligers draaien reeds meer dan 10 jaar mee in de ploeg met gemiddeld 1 tot 2 dagen per week en dit gedurende het gehele jaar. Door ervaring en scholing hebben zij zich tal van vaardigheden eigen gemaakt, zoals fruitsnoeien of bacterie- vuur- en distelbestrijding. Het leuke aan het werk is vooral dat je lekker bezig bent in het landschap; je komt op tal van schitterende plekjes bij meestal zeer gastvrije mensen en het is ook nog eens goed voor lijf en leden. Wat wil je nog meer? Meer info, een keer meehelpen of heb je vragen? Bel of mail Pieter Voets, 0113-23 09 36, pieter.voets@slz.landschapsbeheer.nl Hoogstamfruitsnoeiploeg De meeste streekeigen ingerichte erven heb ben wel een aantal hoogstamfruitbomen. Oude fruitrassen hebben de tand des tijds weerstaan en zijn nu zelfs meer dan ooit in trek. Een boomgaard met uitgegroeide grillige bomen is een lust voor het oog. Heerlijk om in rond te lopen en in elk jaargetijde geeft het iets schilderachtigs aan het landschap. De fruitoogst is geen doel op zich. Het is 12

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 14