Een haagstamfsuitploeg in actie. (Foto: Kées4qgfcens Buitenplaats Zeeduin. Foto: Harry Verkaart met snoeien, maar het zeker niet noodzakelijk. Wij geven regelmatig cursussen die je als vrij williger bij SLZ gratis mag volgen. Het enthou siasme en de goede wil om de techniek onder de duim te krijgen zijn minstens zo belangrijk. SLZ snoeit om een goede vorm van de boom te ontwikkelen en de boom te behouden. eerder een toegift, welke wij als verwende consument soms niet te versmaden vinden. Een aantal van deze oudjes zoals "Goudreinet" en de peertjes van de "Gieser Wildeman" zijn nog steeds culinaire toppertjes! Het snoeien van hoogstamfruitbomen is op zich niet zo heel moeilijk, je moet alleen weten waar je op moet letten en het regelmatig doen. Motivatie is belangrijker dan het kun nen, want dat komt vanzelf wel en natuurlijk kun je meedoen met de cursus 'Hoogstamfruit snoeien' In heel Zeeland zijn verschillende enthousiaste ploegen actief. Zij zijn meerdere dagen op pad, het hele jaar door. Daarbij bezoeken ze de ene keer kleine boomgaarden bij particulieren en mini- campings en de andere keer grotere boomgaarden van bij voorbeeld natuurorganisaties en gemeentes. De hoogstamfruitsnoeigroep kan nog wel wat versterking gebruiken. De afgelopen jaren heeft SLZ veel hoogstamfruitbomen aange plant. Om te zorgen dat deze zich op een juiste manier ontwikkelen, is goed onderhoud nodig. Het is handig als je wat ervaring hebt Meer info: Pieter Voets, 0113-23 09 36, pieter.voets@slz.landschapsbeheer.nl Buitenplaatsploeg Het team dat zich de specialisatie "Buitenplaatsen" eigen heeft gemaakt, draagt ertoe bij dat de terreinen van de buitenplaat sen Zeeduin en Duinbeek in Oostkapelle en Mon Plaisir in Schuddebeurs in een prima staat van onderhoud verkeren. Elke buitenplaats heeft wel een aantal unieke traditionele beeldbepalende elementen die intensief onderhouden moeten worden. Op buitenplaatsen zijn vaak veel hagen en andere lijnvormige elementen. Denk hierbij aan een oprijlaan of een berceau (loofgang). Ook kom je vaak een waterpartij of gracht tegen. Af en toe zien we prachtige lei-rozen of keurig geknipte bloklindes. Je begrijpt: dit alles vraagt intensief onderhoud. Onze bui tenplaatsploeg heeft de maandag als vaste werkdag. Meer info: Pieter Voets, 0113-23 09 36, pieter.voets@slz.landschapsbeheer.nl 14

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2010 | | pagina 16